سوالات متداول

پروژه های پیش فروش در منطقه 22 را می توان بر اساس سازنده آن ها به دو دسته پروژه های تعاونی ساز و پروژه های شخصی ساز طبقه بندی کرد که هر یک از آن ها ویژگی ها و شرایط خاص خود را دارا می باشند. پیش فروش پروژه های تعاونی ساز به دو صورت فروش سهام و یا خرید امتیاز چیتگر صورت می گیرد اما پیش فروش برج های شخصی منطقه 22 باتوجه به قیمت و میزان پیشرفت پروژه انجام می شود.

امتیاز همان حق عضویت فرد عضو پروژه می باشد که با موافقت تعاونی می تواند اقدام به واگذاری به یک شخص دیگر نماید

از مهمترین شاخص های قیمت گذاری امتیاز به موارد زیر می توان اشاره کرد

  • اولویت انتخاب
  • مقدار واریزی
  • واریزی به موقع و عدم دیر کرد
  • نداشتن جریمه
  • میزان پیشرفت پروژه

پیش ثبت نام عبارت است از درخواست نام نویسی افراد در اولین پروژه ای که تعاونی ارائه کرده، از این جهت وجهی را که فرد می پردازد به عنوان امانت در نظر گرفته می شود. چنانچه فرد به هر دلیلی نخواهد در اولین پروژه ورود کند دو انتخاب خواهد داشت  1. باقی ماندن در پیش ثبت  نام برای ورود به پروژه های بعدی 2. درخواست عودت وجه و خروج از آن 

پذیره نویسی: مرحله ای است که زمین انتخاب شده و تفاهم نامه با فروشنده منعقد گردیده است. در این مرحله اولویت با کسانی است که در پیش ثبت نام شرکت نموده اند و  وجه پرداخت کرده اند. چنانچه ظرفیت خالی باقی مانده باشد افراد از طریق کارگزاری می توانند در پروژه ثبت نام نمایند.(افرادی که در پیش ثبت نام شرکت نکرده اند باید کارگزاری هزینه پرداخت نمایند.)

 

بله گروه هاکان هوم به عنوان مرجع پیش فروش پروژ های مسکونی انبوه سازی ، در تمام مناطق تهران و حومه پروژه های متعددی را جهت پیش فروش و خرید امتیاز دارد .

ساخت صدها هزار متر مربع ابنیه پروژه های اداری، درمانی، ورزشی، مسکونی و آموزشی در بیش از ۱۳ سال فعالیت شرکت آرین سازه، نشان از توان بالای فنی و مالی این مجموعه دارد .آرین سازه، همواره در حال تحقیق و توسعه ارتقاء توان فنی و نیروی انسانی متعهد و تجهیزاتی  خود در زمینه های اجرایی بوده است . حاصل همه موارد فوق اخذ رتبه ۱ در رشته ابنیه، رتبه ۳ تاسیسات و تجهیزات و رتبه ۵ آب و راه، از سازمان برنامه و بودجه کشور و پایه یک حقوقی انبوه سازی مسکن از وزارت راه و شهرسازی، توسط این شرکت بوده است.

تفاوت های تعاونی دولتی و غیر دولتی زیاد نیست ، و تنها تفاوت این دو این است که تعاونی دولتی معمولا برای شروع ثبت نام از اعضای ارگان خود اقدام به عضو گیری خواهد نمود و ممکن است برای اعضای خود تسهیلاتی در نظر گرفته باشد

برای جلوگیری از گرفتار شدن در دام کلاهبرداری در پروژه چیتگر و از دست رفتن سرمایه، بهتر است پیش از هرگونه سرمایه گذاری در این منطقه نسبت به آگاهی کامل از برخی موارد نظیر حسن شهرت سازنده و متناسب بودن مبالغ پرداختی با میزان پیشرفت پروژه اطمینان حاصل کرد. اولین قدم برای پیشگیری از متضرر شدن در پروژه چیتگر، بررسی پیشینه تعاونی و شخص سازنده می باشد. یکی از بهترین راهکارها جهت کسب شناخت کافی نسبت به سازنده، بررسی کیفیت پروژه های ساخته شده و میزان رضایت خریداران است.

 اطمینان یافتن از پیش خرید یک پروژه  و اعتماد به خرید از  فروشنده تعاونی ساز امری جدی است. در پیش خرید پروژه های منطقه 22 ما  با برج هایی رو به رو هستیم که در سراسر منطقه سر به فلک کشیده اند و اکثر زمین هایی که برای ساخت و ساز استفاده میشوند متراژهای بزرگ دارند و به اصطلاح قطعه درشت هستند که ساخت و ساز یک برج با واحد های بالا در آن مقدور به صرفه می باشدجنس مالکیت زمین های مذکور نیز حائز اهمیت است که در گذشته یا متعلق به دولت بوده یا متعلق به شهرداری که اکنون برای ساخت و ساز واگذار شده است نکته دیگر اینکه بسیاری از برج های موجود در منطقه متعلق به تعاونی های دولتی و شبه دولتی می باشد اما تعدادی هم متعلق به بخش خصوصی است که این بخش خصوصی نیز از نوع قدرتمند است که توان چانه زنی با دولت برای  گرفتن امتیاز را داردحال مسئله ای که مطرح است این است که چگونه  به تعاونی سازنده اعتماد کنیم؟

اول  اینکه باید ببینیم این تعاونی یک شرکت خصوصی است یا مربوط به یک ارگان دولتی ، شرکت های خصوصی با رزومه کاری موفق و قابل اعتمادبسیار زیاد هستند و این موضوع را میتوان از وزارت تعاون استعلام گرفت.

و باید  رزومه کاری تعاونی را مدنظر داشته . اینکه آیا رزومه کاری موفقی داشته؟ آیا به موقع تحویل داده شده؟ آیا تناسبی بین مبلغ تمام شده پروژه قبلی و امکانات آن وجود داشته است؟ آیا رضایتمندی مشتری را در پی داشته است؟ممکن است بعضی از فروشندگان برج های موفق را به عنوان رزومه کاری خود معرفی نمایند برای اطمینان از صحت آن میتوان به شهرداری ناحیه و منطقه مراجعه نمود

منطقه ۲۲ تهران جزء جدید ترین و مدرن ترین منطقه شهری تهران به شمار میرود.این منطقه تشکیل شده از چند شهرک  و محله کوچک است.محله هایی مانند شهرک چیتگر،شهرک شهید خرازی و…. منطقه ۲۲ دارای اینده ای روشن میباشد،این رشد به دلیل ساخت و ساز مدرن وشهر سازی نوین و امکانات و دسترسی های فوق العاده این منطقه میباشد.

بله سود آور است اما نه یک سرمایه گذاری زود بازده بلکه سرمایه گذاری ۵ تا ۶ ساله البته در این چند سال نیز خالی از سود نخواهد بود بلکه در ۶ سال آینده با توجه به بهره برداری از ۹۰ درصد پروژه های اداری تجاری مسکونی در منطقه ۲۲ رشد اصلی را خواد داشت

در این منطقه پروژه ها به سه بخش کلی 1- پروژه های اطراف دریاچه خلیج فارس 2- پروژه های کوهک 3- پروژه های مروارید شهر تقسیم میشوند. واضح است که از لحاظ قیمتی پروژه های اطراف دریاچه گرانتر سپس پروژه های بلوار کوهک و در نهایت پروژه های مروارید شهر را با قیمت مناسب تری می توانید پیش خرید کنید.

در منطقه ۲۲ تهران با توجه توصیه کارشناسان منطقه  سرمایه گذاری در پروژه هایی با کاربری اداری  از دیگر پروژه های سود دهی بیشتر خواهد داشت البته این مطلب بصورت کلی در منطقه ۲۲ تهران میباشد و هستند  پروژه های خاصی که با کاربری تجاری  از سود دهی بیشتری برخوردار خواهند شد اما بصورت کلی پروژه های اداری توصیه میشود  چون  نه امکان اشباه  شدن در منطقه را دارند و هم از نظر خاص بودن دفتر کار که مهم ترین رکن در دفاتر کار میباشد منطقه ۲۲ به دلیل دریاچه چیتگر  و پروژه ایران مال بزرگترین تجاری خاورمیانه و شهربازی هزارویک شهر دلیل بر خاص بودن منطقه میباشد

برای سرمایه گذاری در منطقه 22 به صورت سهام مبلغ 50 میلیون تومان و برای پیش خرید یک واحد حداقل مبلغ نقدی مورد نیاز 100 میلیون تومان می‌باشد

نیازمند شناخت تعاونی یا شرکت سازنده پروژه و رزومه و نمونه کارهای آن در منطقه می باشد یا جهت مشاوره با کارشناسان ما در تماس باشید.

پروژه‌های این منطقه بسته به میزان پیشرفت پروژه از چند ماه تا چند سال آماده تحویل می‌باشد.

در پروژه های پیش فروش شخصی ساز طبقه ، واحد، و جهت از همان ابتدا مشخص می باشد اما در پروژه های تعاونی ساز همه چیز به خوش حسابی یا در واقع امتیاز شما بستگی دارد بدین صورت که پرداخت به موقع اقساط امتیاز صفر ، دیر کرد در پرداخت اقساط امتیاز منفی و پرداخت جلوتر از موعد اقساط امتیاز مثبت دارد و بدیهی است که اشخاصی که امتیاز بالاتر دارند حق انتخاب واحد در طبقات بالاتر را نیز خواهند داشت.

تماس با ما

برای دریافت مشاوره و پیش خرید فرم زیر را تکمیل نمایید.