درباره منطقه 22

درباره منطقه 22

منطقه 22 در غربی ترین نقطه از نقشه تهران قرار گرفته و یکی از بزرگترین مناطق پایتخت به شمار می رود. دلایل متعددی وجود دارد که این منطقه را مورد توجه عموم قرار داده است؛ از جمله وجود فضاهای سبز متعدد، چشم انداز های زیبا، اجراء پروژه هایی چون: پژوهشگاه ژنتیک، پژوهشگاه  صنعت نفت، بیمارستان مغز و اعصاب پروفسور سمیعی و وجود مراکز تفریحی_تجاری که شرایط مناسبی را برای جذب سرمایه و زندگی در این منطقه فراهم کرده است. در ادامه، به معرفی منطقه 22 تهران میپردازیم.

عکس نقشه منطقه 22

جمعیت

طبق آخرین سرشماری سازمان نفوس و مسکن که سال 1395 انجام شده است، جمعیت منطقه 22 به صورت زیر می باشد:

  • جمعیت کلی: 128958
  • تعداد مردان: 65476
  • تعداد زنان: 63482

گرچه جمعیت این منطقه در همان سال های اولیه بعد از آزاد سازی اراضی آن بسیار پایین بود، اما رفته رفته بعد از شروع ساخت و ساز ها و ایجاد بستری مناسب برای تامین نیازهای رفاهی ساکنین، رو به افزایش رفت. تا حدی که در این روزها اکثر مردم این منطقه را برای زندگی ترجیح می دهند. حتی پیش بینی می شود که در آینده ای نه چندان دور، این منطقه به یکی از مناطق پرجمعیت تهران تبدیل شود.

مساحت

مساحت منطقه 22 حدود 6200 هکتار مشخص شده است که حدود 1300 هکتار آن متعلق به فضای سبز می باشد و از نظر جغرافیایی و وسعت بزرگترین منطقه در بین مناطق دیگر تهران به شمار می رود. همچنین برج هایی که در این منطقه ساخته می شود نیز از مساحت بالایی برخوردار هستند.

آب و هوا

از مزایای شاخص منطقه 22 تهران آب و هوای خنک و دلچسب آن است. با توجه به میانگین ارتفاع این منطقه از سطح دریا (1340 متر) و همچنین جهت وزش باد که به صورت غربی_شرقی است و با نظر به این که ساخت و ساز برج های متعدد و مرتفع در منطقه طبق اصول اولیه آن طی می شود، لذا به راحتی می توان گفت در این ناحیه هوای پاک و بی نظیری را در تمام فصول سال شاهد هستیم.

تاریخچه منطقه 22

زمین های منطقه 22 تهران به 2 دسته تقسیم میشوند. دسته اول  زمین هایی هستند که قبل از انقلاب، تحت تصرف خانواده فیروزگر و فرمانفرمایان بوده و دسته شوم شامل زمین هایی می شوند که توسط آیت الله ملا علی کنی وقف شده است.

بعد از پیروزی انقلاب اسلامی زمین هایی که تحت تصرف بودند جزء اراضی ملی اعلام شدند و به مرور زمان برای تغییر کاربری و اهداف جدید تفکیک و تقسیم بندی شدند. جالب است بدانید بخشی از این اراضی در زمانی که جنگ بین ایران و عراق شروع شده بود؛ به منظور ساخت پادگان نظامی مورد استفاده نیروهای مسلح قرار داشت. با گذشت زمان در سال 1379 توسط شهرداری تهران برای رفع مشکلات رفاهی و جبران کمبودهای دیگر مناطق، ساخت و ساز ها به وسیله تعاونی ها و ارگان های مختلف رونق گرفت. همچنین با تصویب طرح تفصیلی، بزرگترین منطقه تهران تبدیل به محلی برای اسکان دادن خانواده های زیادی شد. این طرح به منظور فراهم کردن رفاه مردم و سود آوری برای سرمایه گذاران شروع به کار کرده است.

موقعیت جغرافیایی

با توجه به نقشه، در قسمت شمالی منطقه 22 ارتفاعات کوه البرز، در جنوب تهرانسر(منطقه21)، در شرق آن منطقه 5 و در  غرب وردآوردشمالی قرار دارد. همان طور که گفتیم، این منطقه در شمال غرب تهران واقع شده است که به عنوان مدرن ترین و بزرگ ترین منطقه تهران شناخته می شود. لازم به ذکراست که این منطقه مهم، در حوزه آبریز رودخانه کن و همچنین وردیج قرار دارد. همچین این منطقه از شمال به کوهستان البرز، از جنوب با آزادراه تهران – کرج، از شرق با رودخانه کن و از غرب با جنگل های وردآور راه دارد.

همان طور که گفتیم، این منطقه همجوار با مناطق 5 و21 تهران می باشد. نکته جالب توجه درباره منطقه 22 این است که تا ارتفاع 1800 متری کوهستان البزر می رسد. به همین خاطر ازآنجاکه موانع فیزیکی مانند کوه و شیب زیاد در این منطقه وجود دارد، ساخت و ساز را با مشکلاتی مواجه کرده است.

عکس نقشه منطقه 22

با حداقل پیش پرداخت خانه دار شوید

برای اطلاع از نحوه شرکت در پذیره نویسی و أخذ وام پروژه های منطقه 22 با مشاوران ما در هاکان تماس بگیرید

جاذبه های تفریحی ـ تجاری منطقه 22

همان طور که می دانید، منطقه 22 تهران طرفدارن بسیاری دارد که زندگی در این منطقه را به زندگی در سایر مناطق تهران ترجیح می دهند. عوامل متعددی وجود دارند که باعث شده اند منطقه 22 به عنوان قطب گردشگری تهران شناخته شود. در ادامه، برخی از مهم ترین دلایلی که موجب محبوبیت این منطقه شده است را نام می بریم.

  • وجود جاذبه های تفریحی،تجاری،فرهنگی و…
  • باغ ها، بوستان ها و پارک های فراوان که زیبایی بصری خاصی را فراهم می آورد
  • آسمان زیبا و هوای پاک به دلیل وجود گونه های مختلفی از گیاهان، گل ها و پرندگان .
  • وجود ورزشگاه های گوناگون که باعث حفظ سلامتی و دوری از بیماری جسم شده است.

با توجه به دلایل ذکر شده، منطقه 22 به یکی از محبوب ترین مناطق برای سرمایه گذاری و زندگی تبدیل شده است. حال شاید برای شما سؤال پیش بیاید که مهم ترین و شناخته شده ترین مناطق تفریحی این منطقه کدام اند. در ادامه، برخی از مهم ترین و معروف ترین جاذبه های تفریحی_گردشگری منطقه 22 را مشاهده می کنیم:

دسترسی های منطقه 22

اگر می خواهید بدانید که برای رفت و آمد به منطقه 22 باید از چه راهی اقدام کنید، با این بخش از مقاله توجه ویژه ای داشته باشید. این منطقه مهم، از اکثر راه های اصلی و اتوبان ها راه داشته و به راحتی با استفاده از آن ها می توانید به آن رفت و آمد کنید. شما به بزرگراه شهید خرازی در شمال آن، آزادراه شهید فهمیده که با نام آزادراه تهران – کرج نیز شناخته می شود، در جنوب آن راه خواهید دشت. از سوی دیگر، بزرگراه آزادگان نیز در غرب این منطقه واقع شده و در نهایت، بزرگراه شهید همدانی نیز در مرکز این منطقه قرار دارد.

عکس بزرگراه های منطقه 22

علاوه بر این بزرگراه ها که با خودرو قابل استفاده است، شما می توانید از خط راه آهنی که به منطقه 22 راه دارد نیز بهره ببرید. این خط راه آهن که به موازات بزرگراه شهید فهمیده (بزرگراه تهران – کرج) می گذرد، 4 ایستگاه در این منطقه دارد. این ایستگاه ها شامل پارک چیتگر، ایستگاه استادیوم آزادی، ایستگاه وردآورد و درنهایت، ایستگاه ایران خودرو می شوند. با استفاده از این خط راه آهن، از ترافیک نیز به دور خواهید بود.

عکس ایستگاه های مترو منطقه 22

فرصت یک سرمایه گذاری مطمئن

با مراجعه به کارگزاری هاکان واسطه ها را حذف کنید و خریدی مطمئن و با قیمت کمتر داشته باشید

پروژه های منطقه 22

شرکت آرین سازه

پروژه ستین چیتگر

عکس پروژه ستین چیتگرپروژه ستین چیتگر توسط آرین سازه و در زمینی به مساحت 19 هزار مترمربع در حال ساخت می باشد. این پروژه در مجموع 12 برج 12 طبقه و تعداد 1100 واحد مسکونی را شامل می شود.

تعاونی مسکن خاتم الانبیاء

پروژه پدافند ارتش

عکس پروژه پدافند ارتشپروژه پدافند ارتش در پهنه C شهرک چیتگر، با مساحت 225 هزار مترمربع در دو بلوک 32 و 40 طبقه در حال ساخت می باشد. این پروژه در مجموع 1126 واحد مسکونی را شامل می شود.

تعاونی مسکن ثمین اجرای دقیق

پروژه نیکان

عکس پروژه نیکانپروژه نیکان در منطقه مرواریدشهر و در زمینی به مساحت 19300 مترمربع در حال ساخت می باشد. این پروژه 6 بلوک 14 طبقه و درمجوع 700 واحد مسکونی و تجاری را شامل می شود.

تعاونی توسعه مسکن همت

پروژه رومنس

عکس پروژه رومنسپروژه رومنس مرواریدشهر در زمینی به مساحت 36 هزار مترمربع درحال ساخت می باشد. این پروژه 8 بلوک 12 طبقه (1طبقه لابی، 4 طبقه منفی و پارکینگ) را شامل می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *