در طرح پیش فروش آپارتمانِ شرکت­ های تعاونی، یکی از نکات مهم که خریداران موظف به رعایت آن هستند خوش قول بودن است. به عبارت دیگر خریداران موظف هستند اقساط ماهیانه خود را به موقع و سر وقت پرداخت نمایند. از آن جایی که در پیش خرید آپارتمان از شرکت­ های تعاونی در هنگام عقد قرار داد مشخص نمی کنند که واحدمورد معامله در کدام طبقه قرار دارد و این موضوع پس از تکمیل پروژه و بر اساس امتیازات هر شخص تعیین می گردد، در نتیجه پرداخت به موقع اقساط که برای هر خریدار امتیاز به حساب می ­آید، امری ضروری و مهم است. با استفاده از وام پروژه های چیتگر نگرانی خریداران در مورد پرداخت به موقع این اقساط کاهش می یابد.

در شرایط اقتصادی امروز و با توجه به شیوع و همه گیری ویروس کرونا و همچنین وضعیت تورم، پرداخت به موقع اقساط آپارتمان ­های پیش فروش برای خریداران این واحد ها دشوار است.  این امر باعث تأخیر در امر ساخت و بر هم ریختن زمان بندی ساخت پروژه ها است. در این راستا برای برطرف کردن این مشکل تمهیداتی وجود دارد که در واقع همان وام پروژه­ های چیتگر  و به عبارت دیگر وام پروژه های منطقه ۲۲ است. براساس این برنامه ریزی­ های ، خریدارانی که در پرداخت اقساط خود با مشکل روبرو هستند می­ توانند تحت شرایط خاصی از وام پروژه­ هایی که در آن­ ها واحدی خریداری کرده­ اند استفاده کنند.

وام پروژه های چیتگر

در این مقاله قرار است به معرفی چند پروژه در منطقه ۲۲ که شامل طرح وام پروژه های چیتگر هستند بپردازیم. همچنین توضیح مختصری درباره هر یک از این پروژه ها و شرایط دریافت و پرداخت وام ها به اعضای پروژه ها را به شما ارائه خواهیم داد. این پروژه ها شامل این موارد هستند:

طرح حکمت

پروژه مرجان

پروژه ماهور

برج پلازا

برج رومنس

وام طرح حکمت

وام طرح حکمت یکی از وام ­های پروژه­ های چیتگر است. این وام که متعلق به پهنه E این پروژه است، تنها به کارکنان ارتش که در پروژه های پهنه E سرمایه گذاری کرده­ اند تعلق می ­گیرد. پروژه توانمند سازی ارتش در پهنه E شامل ۴ برج است که هر کدام ۴۲ طبقه دارند. از این ۴۲ طبقه ۵ طبقه پارکینگ، ۱ طبقه لابی و ۳۶ طبقه دیگر واحد های مسکونی می باشد.

وام این پروژه  برای افرادی است که ۲۰ یا ۵۰ متر از سهام یکی از پروژه­ های این پهنه را دارند. برای افرادی که ۲۰ متر سهم در این پهنه دارند یک وام ۷۰ میلیونی لحاظ گردیده است. همچنین برای افرادی که ۵۰ متر سهم از یک پروژه در این پهنه دارند ۱۷۵ میلیون وام در نظر گرفته شده است. برای دریافت این وام افراد واجد شرایط باید دو ضامن داشته باشند و اقساط این وام از فیش حقوقی خریدار واحد (کارمند ارتش) کسر می ­شود.

پروژه حکمت

پهنه E شهرک چیتگر

 

وام برج مرجان

پروژه مرجان که در پهنه C شهرک چیتگر قرار دارد به عنوان نارنج ۴ نیز شناخته می ­شود. این پروژه در زمینی به مساحت ۷ هزار متر در حال احداث می باشد. این پروژه از دو برج دوقلو با ۴۲ طبقه که شامل ۱ طبقه تجاری، ۱ طبقه لابی، ۳۵ طبقه مسکونی و ۵ طبقه پارکینگ است تشکیل شده است و تعداد کل واحد های آن ۴۷۴ واحد است و در بلوار پژوهش شهرک چیتگر قرار دارد.

 وام­ های پروژه­ های منطقه ۲۲ شامل حال این پروژه نیز شده است. از آن جایی که واحد های لوکس این پروژه دارای متراژ های متفاوتی می­ باشد به همین خاطر وام­ های مختلفی برای این پروژه در نظر گرفته اند. وام این پروژه توسط نیروی دریایی ارتش در سال ۱۳۹۸ از پست بانک گرفته شده است. مبلغ این وام  به صورت قرض الحسنه بین ۲۲۰ تا ۴۰۰ میلیون می ­باشد.

 وام پروژه های چیتگر همان طور که در بالا هم اشاره شد برای هر متراژ این پروژه قیمت متفاوتی می باشد. به واحد های ۸۰ متری ۲۲۰ میلیون تومان، به واحد های ۱۰۵ متری ۲۸۰ میلیون تومان، به واحد های ۱۲۰ متری ۳۲۰ میلیون تومان، به واحد های ۱۳۰ متری ۳۵۰ میلیون تومان و به واحد های ۱۵۰ متری ۴۰۰ میلیون تومان تعلق می گیرد. پروژه مرجان از سال ۱۳۹۶ احداث و زمان تحویل آن ۶۰ ماهه است.

 

برج مرجان

پروژه مرجان

وام پروژه ماهور چیتگر

پروژه ماهور توسط شرکت اطلس گستر دماوند در دو برج ۱۲ طبقه با متراژ های ۱۰۰، ۱۲۰ و ۱۴۰متری در فاز دوم مروارید شهر (جنوب اتوبان حکیم و شمال اتوبان تهران – کرج) واقع گردیده است. این پروژه که در زمینی به متراژ ۱۹ هزار و ۵۰۰ متر در حال احداث است، مشمول طرح وام های پروژه های چیتگر است و قرار بر این است که بانک قرض الحسنه رسالت به خریداران واحد در این پروژه وام های ۶۰ میلیون تومانی با کارمزد ۴ درصد بدهد. شرکت اطلس گستر دماوند زمان تحویل این پروژه را سه سال بعد از گود برداری اعلام کرده است.

 

پروژه ماهور

 

وام برج پلازا

پروژه پلازا توسط شرکت انبوه سازان عمارت مدرن ایرانیان در شهرک مروارید شهر واقع در غرب دریاچه چیتگر احداث شده است. این پروژه شامل ۴ برج، ۹ طبقه و ۲۵۰ واحد در متراژ های مختلف ۸۰ متری، ۱۰۰ متری و ۱۲۰ متری می باشد. قیمت هر متر از این پروژه ۴۵ میلیون است. وام پروژه های منطقه ۲۲ شامل حال این پروژه شده است و مبلغ ۱۵۰ تا ۲۵۰ میلیون وام با توجه به متراژ واحد ها برای این پروژه در نظر گرفته اند. در صورتی که خریداران واحد از این برج متقاضی دریافت این وام برج پلازا باشند هزینه وام از کل مبلغ سرمایه گذاری آنها کم خواهد شد.

 

برج پلازا

برج پلازا

وام پروژه رومنس چیتگر

پروژه رومنس توسط تعاونی توسعه مسکن همت در شهرک مروارید شهر در حال احداث است. این پروژه که در زمینی به مساحت ۳۶ هزار متر در حال احداث است، دارای ۸ بلوک ۱۷ طبقه و در کل ۵۷۶ واحد می باشد. واحد های این پروژه دارای سه متراژ ۱۰۰ متر، ۱۳۰ متر و ۱۵۰ متر است. این پروژه مشمول طرح وام پروژه های چیتگر است. برای این پروژه مبلغی بین ۳۰۰ تا ۴۰۰ میلیون تومان وام در نظر گرفته اند. اعضا در صورتی که متقاضی دریافت وام باشند برای پرداخت اقساط مدت ۹ تا ۱۲ سال پس از تحویل گرفتن واحد خود زمان دارند.

 

برج رومنس

پروژه رومنس

پروژه ستین

این پروژه یکی از معروف ترین پروژه های مسکونی – تجاری در منطقه ۲۲ تهران است. این پروژه جزو آن دسته از پروژه هایی است که مشمول وام های پروژه های چیتگر نیست. زیرا شرکت سازنده این پروژه یعنی شرکت آرین سازه رابین از قدرت مالی خوبی برخوردار است. بنابراین تأخیر خریداران در پرداخت اقساط خود خللی در روند ساخت این پروژه وارد نمی کند. ذکر این نکته نیز خالی از لطف نیست که اسطوره فوتبال کشورمان علی کریمی سفیر پروژه ستین است.

کلام آخر

دریافت وام توسط سرمایه گذاران در پروژه های ساختمانی و برای پرداخت اقساط این پروژه ها یکی از راه هایی است که سازندگان پروژه ها برای تسهیل شرایط سرمایه گذاران و همچنین پیشبرد اهداف خود در زمان دقیق در نظر می گیرند. این کار برای هر دو طرف معامله سود آور خواهد بود و مبلغ وام ها متناسب با متراژ واحدی است که فرد سرمایه گذار در آن پروژه خریداری کرده است.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *