در این مقاله با زندگی در برج های چیتگر آشنا خواهیم شد. یکی از مسائل مهم برای هر خانواده داشتن سرپناه است. این مسئله امروزه به دلیل گرانی های موجود در بازار و تورم مهم تر نیز شده است. خرید خانه امری بسیار مهم می باشد و در خرید آن باید به نکات زیادی توجه کرد.

یکی از این نکات موقعیت جغرافیایی خانه و ارزش اقتصادی زمین آن است. اگر در منطقه ای با ارزش از لحاظ اقتصادی خانه ای خریداری کنید، نه تنها سر پناهی برای خود دارید، بلکه یک سرمایه گذاری مناسب داشته اید. به این صورت که وقتی قصد فروش خانه خود را داشتید به علت رشد قیمت زمین با ضرر مواجه نخواهید شد و سود می کنید.

یکی از مناسب ترین مکان ها برای خانه دار شدن و در عین حال سرمایه گذاری درست و مطمئن، منطقه ۲۲ و زندگی در برج های چیتگر می باشد. امروزه زندگی در برج های چیتگر و منطقه ۲۲ به یکی از خواسته ها و اهداف افراد تبدیل شده است و افراد زیادی خواستار زندگی و یا سرمایه گذاری در این منطقه از تهران هستند. این قضیه که چرا افراد تمایل به زندگی و سرمایه گذاری در این منطقه دارند، دلایل زیادی از جمله آب و هوا، نوساز بودن محله ها و مناطق چیتگر، امکانات رفاهی موجود در این منطقه، وجود مکان های گردشگری، مناظر چشم نواز و …. دارد. وجود عواملی که در بالا ذکر شد نه تنها در بهبود شرایط زندگی در این منطقه مؤثر است بلکه ارزش اقتصادی منطقه را نیز بالا می برد.

 

آب و هوای منطقه چیتگر

 

منطقه ۲۲ تهران دارای ۶۲۰۰ هکتار مساحت می باشد که ۱۳۰۰ هکتار آن تحت پوشش فضای سبز است. وجود این حجم از پوشش گیاهی در این منطقه نقش مؤثری در تصفیه هوای این منطقه دارد. علاوه بر این باید به این نکته توجه کرد که جهت وزش باد در استان تهران از سمت غرب به سمت شرق می باشد. این نکته به این معنی است که هوای پاکیزه در ابتدا وارد منطقه ۲۲ می شود و هوای صاف و عاری از آلودگی را به این منطقه می آورد.

زندگی در این منطقه برای افرادی که از مشکلات ریوی، قلبی و … رنج می برند و به دلیل مسائل کاری نمی توانند از تهران مهاجرت کنند، موقعیتی بسیار مناسب به حساب می آید. زیرا نه تنها فرد از محل کار خود دور نمی شود و در رفت و آمد دچار مشکل نمی شود، بلکه می تواند در منطقه ای با هوای پاکیزه تنفس و زندگی کند.

 

امکانات موجود برای زندگی برج های چیتگر

 

محله چیتگر به عنوان محله ای نوساز در منطقه ۲۲ تهران به حساب می آید و دارای برج های لوکس و مجلل می باشد. این برج ها که توسط شرکت های تعاونی (ارتش، سپاه، ابنیه همت و …) و شخصی ساز احداث شده و یا در حال احداث هستند، دارای امکانات ویژه ای می باشند.  یکی از امکاناتی که درباره همه  برج های چیتگر در نظر گرفته شده است، فضا سازی مناسب می باشد. این برج ها دارای فضای سبز و فضای بازی کودکان می باشند.

در مورد امکانات برج های چیتگر می توان به امکانات پروژه ستین، پروژه پدافند هوایی ارتش، پروژه مرجان و … اشاره کرد.

– پروژه ستین

از امکانات پروژه ستین می توان به لابی مجلل، لاندری روم، هایپر مارکت، رستوران، کافی شاپ، کارواش، مهد کودک، زمین ورزشی، دو لاین آسانسور نفر بر، یک لاین آسانسور باربر، زمین بازی کودک و … اشاره کرد.

پدافند هوایی ارتش

از امکانات پروژه پدافند هوایی ارتش می توان به لابی مجلل، سالن اجتماعات، کافی شاپ، شوتینگ، فضای سبز، سیستم اطفاء حریق، سالن ورزشی و … اشاره کرد.

پروژه مرجان

از امکانات پروژه مرجان می توان به وجود یک مخزن آب ۱۵۰ لیتری، آسانسور باربر و نفر بر، سالن اجتماعات، سالن ورزشی، سیستم اعلام و اطفاء حریق و … اشاره کرد.

امکانات رفاهی منطقه چیتگر

از امکانات رفاهی موجود برای زندگی در منطقه ۲۲ می توان به این موارد اشاره کرد:

– مراکز تفریحی – تجاری – فرهنگی – ورزشی ایران مال، رزمال، بام لند، شهر باز هزار و یک شهر، تهران مال و …

– راه های ارتباطی و خیابان و اتوبان های موجود در منطقه و اطراف آن

– ایستگاه های تاکسی رانی، ایستگاه های مترو، ایستگاه های اتوبوس رانی

وجود این امکانات رفاهی در اطراف مجموعه چیتگر، برای این منطقه امتیاز محسوب می شود و بر ارزش اقتصادی ملک و زمین در این منطقه می افزاید. شما می توانید برای داشتن یک واحد در هر کدام از برج های چیتگر در طرح خرید امتیاز چیتگر شرکت کرده و صاحب خانه شوید.

مکان های گردشگری منطقه چیتگر

همان طور که قبلا هم ذکر شد، چیتگر دارای مکان های گردشگری زیادی چون آبشار تهران، پارک جنگلی لتمال کن، پارک خرگوش دره، پارک جوانمردان ایران، جنگل های دست کاشت وردآورد شمالی، و … اشاره کرد.

پارک چیتگر

پارک جنگلی چیتگر در مساحتی حدود ۸۷۴ هکتار احداث شده است. این پارک به دلیل عبور مسیل چیتگر از میان آن به دو قسمت تقسیم شده است. قسمت شرقی این پارک ۲۵۳ متر مربع مساحت و قسمت غربی پارک ۶۵۸ متر مربع مساحت دارد. این پارک یکی از بهترین مکان های تفریحی در تهران به حساب می آید. این پارک دارای امکاناتی چون رستوران، کافی شاپ، پیست دوچرخه سواری، باشگاه سوار کاری، نماز خانه، کتاب خانه و …. می باشد.

پارک چیتگر

پارک چیتگر

آبشار تهران

این آبشار که در فضایی به مساحت ۲۰۰ هکتار ساخته شده است، با هدف افزایش سرانه فضای سبز در ارتفاعات شمال غربی پارک جنگلی لتمان کن قرار دارد. این پارک به صورت طبقه طبقه ساخته شده است و در بالاترین طبقه آن یک آبشار مصنوعی طراحی شده است. در طراحی این مجموعه شیب پیاده رو ها به اندازه ای در نظر گرفته شده است که پیاده روی در محوطه این آبشار برای همه سنین راحت و آسان باشد. این آبشار رو به روی دریاچه چیتگر قرار دارد.

 

پارک خرگوش دره

پارک جنگلی خرگوش دره در زمینی به وسعت ۶۵ هکتار در سال ۱۳۴۳ احداث شده است. این مجموعه در مقابل درب اصلی مجموعه ورزشی آزادی و در مجاورت پارک چیتگر قرار دارد. هدف از ایجاد این پارک جنگلی کم کردن میزان آلودگی هوا بوده است. این پارک دارای امکاناتی چون زمین بازی برای کودکان، بوستان مسافران برای اسکان مسافران، زمین ورزش، سرویس بهداشتی آلاچیق و … می باشد.

پارک جنگلی لتمال کن

پارک جنگلی لتمال کن در مساحت ۱۰۰ هکتار احداث شده است و در سال ۱۳۷۲ در لیست کمربند سبز منطقه ۲۲ تهران به صورت رسمی قرار گرفته است.

 وردآورد

پارک جنگلی وردآورد در مجموعه ای به وسعت ۱۰۴۵۸۰۰۰ متر مربع در سال ۱۳۷۰ احداث شده است. از امکانات این پارک می توان به زمین ورزشی، آلاچیق، پیست دوچرخه سواری، سرویس بهداشتی، غرفه، بوفه، رستوران و … اشاره کرد.

وجود چنین مراکزی علاوه بر تأثیر در هوای منطقه و تصفیه هوا بر روی شرایط اقتصادی منطقه نیز تأثیر گذار است.

 

مناظر برج های چیتگر

در هنگام خرید منزل یکی از مواردی که مورد توجه قرار می گیرد چشم انداز خانه است. بعضی از برج های در ابتدای ساختشان از چشم انداز خوبی برخوردار هستند. اما بعد از گذشت مدتی با احداث برج های دیگر در اطراف آن ممکن است چشم انداز آن برج از بین برود. در اطراف دریاچه چیتگر برج هایی وجود دارند که چشم انداز آن ها دائمی است. از این چشم انداز ها می توان به چشم انداز دریاچه چیتگر اشاره کرد.

دریاچه مصنوعی چیتگر یا دریاچه شهدای خلیج فارس یکی از جاذبه های بی نظیر تهران به شمار می رود. این دریاچه در مساحت ۱۳۰ هکتار احداث گردیده است. منبع تغذیه این دریاچه رود خانه کن می باشد که به وسیله یک کانال به یکدیگر متصل شده اند. به دلیل وجود این دریاچه منطقه ۲۲ تهران عنوان قطب گردشگری به خود گرفته است.

                                                   

محله های منطقه چیتگر

محله ها و مناطق چیتگر شامل دو دسته جدید و قدیمی هستند. به این صورت که محله های قدیمی تر نزدیک به ارتفاعات البرز و ویلایی شکل هستند. اما محله های نوساز تر دارای آپارتمان های مرتفع است و نزدیک به دریاچه می باشد. محله های این منطقه شامل شهرک راه آهن، دهکده المپیک، شهرک چشمه، شهرک لاله، شهرک امیر کبیر، شهرک هوا نیروز، شهرک شهید باقری، شهرک امام رضا، شهرک شهید خرازی، شهرک گلستان و … می باشد. از  شهرک های قدیمی تر این منطقه باید به شهرک گلستان و دهکده المپیک اشاره کرد و از شهرک های نوساز باید از شهرک شهید باقری و شهرک امام رضا نام برد.

 

 سوالات متداول

۱-  خرید امتیاز چیتگر به چه معناست؟

پاسخ: حق عضویت در یکی از پروژه های چیتگر که قابل خرید و فروش باشد را خرید امتیاز چیتگر می گویند.

۲- شهرک چیتگر یا همان شهرک امام رضا دقیقا در کجای منطقه ۲۲ قرار دارد؟

پاسخ: این شهرک در جنوب دریاچه خلیج فارس واقع است. این شهرک در ضلع جنوبی شهر بازی هزار و یک شهر و در ضلع جنوبی پارک چیتگر، اتوبان حکیم و باغ ملی گیاه شناسی قرار دارد.

۳- تفاوت شرکت های تعاونی دولتی با شرکت های خصوصی ساز چیست؟

پاسخ: یکی از تفاوت های این دو شرکت این است که شرکت های تعاونی برای پیش فروش پروژه های خود ابتدا به کارمندان ارگان های خود فراخوان می دهند و در اصل هدف آن ها از ساخت پروژه تأمین مسکن برای اعضای ارگان خود است. دومین تفاوت در این است که در پیش فروش واحد از شرکت های خصوصی در قرار داد اولیه و پیش از ساخت پروژه مشخص است که خریدار کدام یکی از واحد های پروژه را خریداری می کند. حال که در شرکت های تعاونی چنین نیست. تفاوت سوم این است که شرکت های تعاونی زمان تحویل دقیقی را به خریدار اعلام نمی کنند. در حالی که شرکت های خصوصی در صورت دیر کرد از زمان مشخص تحویل واحد در قرار داد، باید خسارت دیر کرد بپردازند.

 

کلام آخر

با مطالعه این مقاله متوجه خواهید شد که کیفیت زندگی در برج های چیتگر بسیار بالاست. همچنین به دلیل وجود عواملی که در بالا گفتیم، این منطقه به یک منطقه رویایی برای سکونت و همچنین سرمایه گذاری تبدیل گردیده است. عواملی که در آینده این منطقه و همچنین سرمایه گذاران آن بسیار مؤثر است و باعث چند برابر شدن سرمایه آن ها خواهد شد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *