منطقه ۲۲ تهران یکی از مناطقی است که امروزه بسیار مورد توجه شرکت های ساختمان سازی و همچنین سرمایه گذاران قرار گرفته است. از دلایل جذب سرمایه گذاران به این منطقه، برخورداری محله ها و مناطق چیتگر از امکانات رفاهی ویژه است. سرمایه گذار باید قبل از هر کار مزایا و معایب منطقه ۲۲ را مورد بررسی قرار دهد و وجود مراکز درمانی یکی از مزایای ویژه برای هر ناحیه ای است. در این مقاله قرار است به بررسی یکی از مزیت های بسیار مهم موجود در این منطقه، یعنی مراکز درمانی منطقه چیتگر بپردازیم.

 بیمارستان تریتا

به عنوان یکی از مراکز درمانی چیتگر می توان از  بیمارستان خصوصی و مدرن و همچنین تخصصی – فوق تخصصی  تریتا که در منطقه ۲۲ تهران قرار دارد نام برد. این بیمارستان که جزو مجهز ترین بیمارستان های خصوصی ایران به شمار می آید، حدود ۶ هزار متر مربع مساحت دارد و در ۱۸ طبقه طراحی و ساخته شده است. این بیمارستان که در حال حاضر برای پذیرش ۲۰۰ بیمار تخت دارد، امکان افزایش ظرفیت به ۴۰۰ تخت را نیز دارد.

بیمارستان تریتا در انتهای اتوبان خرازی، بلوار کاشانی قرار دارد. همچنین دارای کادر تخصصی – فوق تخصصی و بهترین و پیشرفته ترین امکانات پزشکی می باشد. از جمله دیگر امکانات این بیمارستان می توان به امکاناتی که در زیر از آن ها نام برده شده اشاره کرد:

– بخش های بیمارستان تریتا:  بخش ICU ، بخش CCU جنرال، بخش داخلی، بخش جراحی عمومی، بخش نوزادان، بخش زنان، اتاق عمل، اورژانس و بلوک زایمان

– کلینیک های بیمارستان تریتا: روان شناسی، جراحی عمومی، داخلی، نفرولوژی، ارتوپدی، ENT ، زنان و زایمان، داخلی خون (آنکولوژی) ، جراحی توراکس، جراحی مغز و اعصاب، داخلی ریه، ارولوژی، جراحی فک و صورت، جراحی پلاستیک، غدد، فیزیوتراپی، اطفال و …

پاراکلینیک های بیمارستان تریتا: ماموگرافی، رادیولوژی، سونوگرافی، آزمایشگاه پاتولوژی، هماتولوژی، اندوسکوپی، کولونوسکوپی، سی تی اسکن، میکروب شناسی ژنتیک و …

بیمه های طرف قرار داد بیمارستان تریتا: بیمه کار آفرین، بیمه نوین، بیمه آتیه ساز حافظ، بیمه میهن، بیمه آسیا، بیمه معلم، بیمه البرز، بیمه آرمان، بیمه کمک رسان، بیمه رازی، بیمه کوثر، بیمه پارسیان، بیمه دی، بیمه حکمت، بیمه دانا و …

 

بیمارستان تریتا

بیمارستان خصوصی تریتا

 

بیمارستان ایرانیان (روانپزشکی) از مراکز درمانی منطقه چیتگر است

از دیگر مراکز درمانی چیتگر می توان از  بیمارستان روانپزشکی ایرانیان نام برد. این بیمارستان را که احداث آن در سال ۱۳۸۱ آغاز شده بود، در زمینی به مساحت ۱۰۰۰۰ متر مربع ساخته اند. این بیمارستان در همت غرب، بلوار دهکده المپیک و در میدان المپیک قرار دارد و برای پذیرش و بستری ۲۵۰ بیمار ظرفیت دارد. از خدماتی که این بیمارستان ارائه می دهد می توان به این موارد اشاره کرد:

– بخش های روان پزشکی مردان و زنان

– درمانگاه عمومی

– اورژانس شبانه روزی

– واحد مشاوره و روانشناختی

– آزمایشگاه

– داروخانه

– مددکاری

– کار درمانی و انفورماتیک

– و …

بیمارستان ایرانیان

بیمارستان روانپزشکی ایرانیان 

 

بیمارستان تات مرکزی تخصصی برای تشخیص و درمان سرطان

یکی دیگر از مراکز درمانی منطقه چیتگر، بیمارستان تازه تأسیس تات می باشد که به عنوان یک مرکز تشخیص و درمان سرطان یکی از بیمارستان های تخصصی بعد از بیمارستان مغز و اعصاب دکتر سمیعی در سطح جهانی و بین المللی محسوب می شود. تأسیس این بیمارستان در ۱۰ خرداد ماه سال ۱۳۹۱ آغاز شده است. کار ساخت این بیمارستان باید در سال ۱۳۹۷ به پایان می رسید. اما به دلیل تورم موجود در بازار در زمان مقرر تحویل داده نشد و پیان کار آن به سال ۱۴۰۰ موکول شده است.

بیمارستان تات توسط مؤسسه خیریه تات و در زمینی به مساحت ۴۵ هزار متر مربع بنا گردیده است و دارای ۲۰ طبقه می باشد. این بیمارستان برای پذیرش و بستر ی ۸۰۰ بیمار ظرفیت دارد. در این مرکز تمامی خدمات مربوط به سرطان شامل پیشگیری، درمان و توانبخشی تحت پوشش قرار داده می شود. این بیمارستان در اتوبان همت غرب، بعد از ایرانمال و دریاچه چیتگر در بلوار پژوهش قرار دارد.

بیمارستان تات

بیمارستان تات مرکزی تخصصی برای تشخیص و درمان سرطان

 

بیمارستان مغز و اعصاب دکتر مجید سمیعی نیز جزو مراکز درمانی منطقه چیتگر است

از دیگر مراکز درمانی چیتگر باید از بیمارستان مغز و اعصاب دکتر مجید سمیعی نام برد. بیمارستان مغز و اعصاب دکتر مجید سمیعی بزرگترین بیمارستان مغز و اعصاب در جهان به حساب می آید. این بیمارستان در زمینی به مساحت ۸۰ هزار متر مربع در حال احداث است. این بیمارستان از لحاظ ساختمانی طراحی بی نظیری دارد و طرحی شبیه به مغز انسان دارد . به این صورت که ساختمان مرکزی بیمارستان به شکل مغز در ۱۰ طبقه  و سپس یک ساختمان ۳ طبقه نیز در اطراف ساختمان مرکزی طراحی کرده اند.

بیمارستان مغز دکتر سمیعی که ایده ساخته آن توسط شخص پروفسور سمیعی در سال ۱۳۸۸ مطرح شد، دارای امکاناتی چون ۱۴ اتاق عمل فوق پیشرفته، ۵۶ تخت در قسمت ای سی یو، ۲۵۵ تخت برای بیماران عادی و همچنین ۲۰ تخت برای بستری کردن نوزادان و کودکان دارد. این بیمارستان یک بیمارستان مردمی می باشد و نه متعلق به بخش دولتی است و نه متعلق به بخش خصوصی و کار ساخت آن را مؤسسه خیریه متوسلین امام رضا علیه السلام بر عهده گرفته اند. بیمارستان دکتر سمیعی در انتهای اتوبان همت، اتوبان شهید خرازی، بلوار کاشان در شهرک شهید باقری قرار دارد.

بیمارستان دکتر سمیعی

بیمارستان مغز و اعصاب دکتر مجید سمیعی

 

درمانگاه های موجود در منطقه ۲۲ تهران

منطقه ۲۲ همان طور که در بالا هم ذکر شد، دارای بیمارستان های معروف و به نامی می باشد. اما علاوه بر این بیمارستان ها، درمانگاه های متعددی نیز در این منطقه وجود دارد. از جمله مراکز درمانی منطقه چیتگر می توان به درمانگاه های پلی کلینیک فیاض بخش، درمانگاه اقاقیا، درمانگاه المپیک، درمانگاه المهدی، درمانگاه امام رضا علیه السلام، درمانگاه ایرانیان، درمانگاه تختی، درمانگاه خاتم الأنبیاء، درمانگاه خیریه ایران خودرو، درمانگاه دکتر غره باقی، درمانگاه دکتر مستوفی، درمانگاه دکتر فرشید، درمانگاه رازی، درمانگاه شفا، درمانگاه شهاب، درمانگاه شهرک راه آهن، درمانگاه شهید باقری، درمانگاه صدرا، درمانگاه گلچین، درمانگاه گلستان غرب، درمانگاه و کلینیک ارم، درمانگاه کیمیا و درمانگاه شهرداری نیز اشاره کرد. از میان درمانگاه های ذکر شده به معرفی بیشتر چند مورد از آن ها می پردازیم.

 درمانگاه کیمیا

درمانگاه شبانه روزی کیمیا یکی دیگر از مراکز درمانی منطقه ۲۲ است. این درمانگاه شبانه روزی در بلوار دهکده المپیک، میدان المپیک، پشت میدان میوه و تره بار قرار دارد. در این درمانگاه پزشک متخصص اطفال، متخصص مغز و اعصاب، متخصص قلب و عروق، متخصص اعصاب و روان، متخصص کلیه و مجاری ادراری، متخصص چشم پزشکی، متخصص گوش و حلق و بینی، متخصص زنان و زایمان و نازایی، متخصص ریه، متخصص ارتوپد، متخصص غدد، متخصص پوست و مو، مشاور تغذیه، دندانپزشکی، متخصص عفونی، راوانشناسی و مشاوره و … وجود دارد.

در این درمانگاه خدماتی چون حجامت، اکوکاردیوگرافی، بوتاکس، برداشتن موهای زائد، فصد خون، تست ریه، آندوسکوپی، تزریق ژل، تست ورزش، برداشتن خال و زگیل و میخچه، بخیه و جراحی های سرپایی، اکسیژن تراپی، سوراخ کردن گوش، جوانسازی پوست و حتی خدمات تزریقاتی و ویزیت در منزل توسط کادر پزشکی حتی در روز های تعطیل انجام می شود. این درمانگاه طرف قرار داد بیمه هایی چون بیمه خدمات درمانی، بیمه سینا، بیمه تأمین اجنماعی، بیمه ایران، بیمه طلایی، بیمه دانا، بیمه نیرو های مسلح، بیمه ایثارگران و جانبازان، بیمه صدا و سیما و … است.

 

درمانگاه خیریه ایران خودرو

درمانگاه خیریه ایران خودرو یکی دیگر از مراکز درمانی چیتگر می باشد. این درمانگاه در آزاد شهر، خیابان گودرزی، خیابان سوم غربی، شهرک پیکان شهر قرار دارد. از جمله خدمات که در این درمانگاه ارائه می شود می توان به خدماتی چون ارتوپدی، ارولوژی، اطفال و واکسیناسیون، جراحی، چوست، تغدیه، رادیولوژی، دندانپزشکی، داخلی، فیزیوتراپی، زنان، مامایی، قلب و عروق و تخصص گوش و حلق و بینی اشاره کرد.

 درمانگاه شهید باقری

درمانگاه شهید باقری یکی دیگر از مراکز درمانی منطقه ۲۲ می باشد. این در مانگاه در شهرک شهید باقری، خیابان مظفر، تقاطع نگارستان، پشت شرکت عمران ظفر قرار دارد.

درمانگاه شهرداری

این درمانگاه تنها مرکزی است که در منطقه ۲۲ به بیماران کلیوی خدمات دیالیز ارائه می کند و همچنین از مهم ترین مراکز دیالیز در تهران به شمار می رود. همچنین، علاوه بر خدمات دیالیز خدمات دندانپزشکی نیز ارائه می کند و دارای داروخانه می باشد. درمانگاه شهرداری در همت غرب، بزرگراه خرازی، ضلع غربی بوستان چیتگر، آزاد شهر، رو به روی درب ۵ بلوار در بلوار گیاه شناسی قرار دارد. این درمانگاه در دسترس ساکنین محله سرو آزاد می باشد.

درمانگاه گلستان غرب

از دیگر مراکز درمانی منطقه ۲۲ می توان از درمانگاه گلستان غرب نام برد. این درمانگاه که به صورت شبانه روزی در اختیار شهروندان تهرانی علی الخصوص ساکنین شهرک راه آهن می باشد، خدماتی چون دندان پزشکی، چشم پزشکی، آزمایشگاه، رادیولوژی، سونوگرافی، فیزیوتراپی، ارتوپدی، مشاوره و … را به مردم ارائه می دهد. این درمانگاه در  شهرک راه آهن (شهرک گلستان)، بلوار امیر کبیر، بلوار کاج در بنفشه سوم قرار دارد.

درمانگاه پلی کلینیک فیاض بخش

یکی دیگر از مراکز درمانی حاضر در منطقه ۲۲ درمانگاه پلی کلینیک شماره یک تهران است که وابسته به بیمارستان شهید فیاض بخش است. درمانگاه پلی کلینیک فیاض بخش در شهرک ازاد شهر (شهرک سرو آزاد)، خیابان ۲۰ متری اول، بعد از خیابان سروناز قرار دارد. این درمانگاه خدماتی چون بینایی سنجی، چشم پزشکی، دندان پزشکی، اطفال، اعصاب و روان، زنان، جراحی عمومی، اورلوژی، آزمایشگاه و …. را به شهروندان و مراجعه کنندگان خود ارائه می دهد. همچنین درمانگاه پلی کلینیک فیاض بخش دارای سامانه نوبت دهی تلفنی می باشد.

سوالات متداول

۱- احداث بیمارستان تات را در چه سالی آغاز و در چه سالی به پایان رسانده اند؟

پاسخ: تاسیس این بیمارستان در سال ۱۳۹۱ آغاز گردیده است و زمان تحویل پروژه را در سال ۱۳۹۷ برآورد کرده بودند. اما به دلیل مسائل مالی زمان تحویل پروژه به تعویق افتاده است و قرار است در سال ۱۴۰۰ این پروژه تکمیل گردد.

۲- دلیل احداث بیمارستان مغز و اعصاب دکتر مجید سمیعی در منطقه ۲۲ تهران چیست؟

پاسخ: برای تاسیس بیمارستان مغز و اعصاب دکتر سمیعی مکان های زیادی مورد بررسی قرار گرفت. اما در آخر منطقه ۲۲ تهران به دلیل شرایط آب و هوایی خوب آن برای احداث این بیمارستان مورد تایید قرار گرفت.

۳- آیا وجود مراکز درمانی در یک منطقه بر روی قیمت ملکی ان منطقه تاثیر خواهد گذاشت؟ چرا؟

پاسخ: یکی از نیاز های مهم بشری نیاز به درمان و بهداشت است. از این رو زمانی که محل سکونت شما به یک مرکز درمانی نزدیک باشد، باعث سهولت و آسایش خیال شما خواهد شد. حال اگر در یک منطقه چندین مرکز درمانی و بیمارستان های تخصصی و مجهز قرار داشته باشد، مسلماً یکی از عوامل تاثیر گذار بر روی قیمت ملک به شمار می آید و به یکی از عوامل جذب خریدار و سرمایه گذار به منطقه تبدیل می شود.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *