هدف از این مقاله پرداختن به معایب برج های چیتگر می باشد. انسان ها در طول زندگی خود به طور معمول به دنبال به دست آوردن پول بیشتر و مکان بهتر برای زندگی هستند. شاید شما هم جزء افرادی هستید که می خواهید در کنار داشتن خانه ای شیک و مناسب سرمایه خود را در جایی هزینه کنید که ارزش پول شما روز به روز بیشتر شود. شما می توانید با سرمایه گذاری در منطقه ۲۲ به این هدف خود جامع عمل بپوشانید.

این منطقه مزایای زیادی برای سرمایه گذاری و همچنین سکونت دارد. مزایایی هم چون برخورداری از منطقه ای خوش آب و هوا، دسترسی آسان به خطوط مترو، اتوبوس رانی و تاکسی رانی، دستیابی و نزدیکی به مراکز تجاری- تفریحی و پارک جنگلی چیتگر  از مزایای سرمایه گذاری و سکونت در این منطقه می باشد. اما فراموش نکنید که در کنار مزایا، معایبی نیز وجود دارد. ما در این مقاله قرار است به معایب منطقه ۲۲ و برج های چیتگر بپردازیم.

تراکم جمعیتی بالا از معایب برج های چیتگر است

وجود مراکز خرید، تفریحی و تجاری در یک منطقه همیشه باعث ایجاد شلوغی و معمولاً ترافیک های سنگین در منطقه می شود. منطقه ۲۲ به عنوان یکی از قطب های گردشگری پایتخت معرفی شده است. با وجود مراکز تفریحی- تجاری چون ایران مال، بام لند، رز مال، شهر بازی هزار و یک شب، آبشار تهران، دریاچه مصنوعی چیتگر و مراکز دیگر که باعث ایجاد شلوغی، ترافیک و … می شود، می توان این موارد را از معایب منطقه ۲۲ و به عبارتی دیگر از معایب برج های چیتگر به حساب آورد. زیرا تحمل ترافیک، آلودگی صوتی و … به مرور زمان سخت و خسته کننده خواهد شد.

از آنجایی که منطقه ۲۲ تهران منطقه ای خوش آب و هوا و دارای مناطق تفریحی مختلف می باشد، از مکان هایی به حساب می آید که در روز های تعطیل پذیرای جمعیت زیادی است. این مسئله از معایب برج های چیتگر نیز به حساب می آید. ایجاد آلودگی صوتی، ایجاد ترافیک در بزرگراه های و خیابان های داخلی منطقه و … می تواند تا حدودی مشکل ساز باشد.

وجود فرهنگ های مختلف

هر کدام از آپارتمان ها و برج های منطقه ۲۲ از تعدادی واحد تشکیل شده است که در هر کدام از این واحد ها افراد و خانواده هایی با اخلاق، رفتار و منشی خاص و مختلف زندگی می کنند. به عبارتی دیگر در هر کدام از این واحد ها خانواده هایی با فرهنگ های خانوادگی خاص زندگی می کنند. یعنی ممکن است دو خانواده ساکن در یک طبقه، فرهنگی کاملاً متفاوت با یکدیگر داشته باشند که این موضوع باعث ایجاد تنش و مشکل در زندگی افراد خواهد شد و این یکی از معایب آپارتمان های چیتگر می باشد.

مشکلات آب آشامیدنی، از معایب  منطقه چیتگر است

از معایب آپارتمان های منطقه ۲۲ مشکل کمبود آب آشامیدنی است. در حال حاضر یک پنجم ساخت و ساز های استان تهران در منطقه ۲۲ این استان می باشد و این آمار قطع به یقین روز به روز در حال افزایش است. این در حالی است که ساکنین این منطقه تا قبل از اینکه منطقه ۲۲ مورد توجه خاص شرکت های ساختمان سازی قرار بگیرد نیز روزانه با افت ناگهانی فشار آب مواجه بودند و برای تأمین آب آشامیدنی خود با مشکل مواجه می شدند.

این مشکل به این دلیل است که آب شرب این منطقه از طریق چاه های آب تأمین می شود. در تناقض با توسعه شتاب زده این منطقه و افزایش برج ها، آپارتمان ها و جمعیت، زیر ساخت های اولیه مثل شبکه آب رسانی شهری توسعه ای نداشته است و اکنون با افزایش خانوار های ساکن در این منطقه موضوع آب آشامیدنی به یک مشکل تبدیل شده است و ساکنین برج ها و آپارتمان ها برای حل مشکل خود از پمپ های آب استفاده می کنند. این موضوع یکی از معایب اصلی برج های چیتگر به حساب می آید. البته لازم به ذکر است که راه حل برطرف کردن این عیب منطقه ۲۲ راه اندازی و بهره برداری از تصفیه خانه ششم می باشد که در دست اقدام است.

 عدم دسترسی به مدارس دولتی

از دیگر معایب منطقه ۲۲ باید به کمبود مدرسه در این منطقه اشاره کرد. از آنجایی که این منطقه در حال رشد اقتصادی روز افزون می باشد، افراد زیادی به زندگی در این منطقه روی می آورند. یکی از نیاز های این جمعیت نیاز به مدرسه است. اما متأسفانه سرعت توسعه منطقه با تعداد مدارس موجود در آن همخوانی ندارد. تاکنون نیز توجه چندانی به موضوع سرانه های تحصیلی در این منطقه نشده است. این موضوع موجب مهاجرت تحصیلی از منطقه ۲۲ به منطقه ۵ شده و این منطقه را نیز دچار چالش کرده است.

مشکلات ناشی از ساخت و ساز در منطقه ۲۲

همانطور که گفتیم منطقه ۲۲، منطقه ای در حال رشد و در حال ساخت می باشد. این موضوع به معنی حضور دستگاه ها، ماشین آلات ساختمان سازی و کارگران ساختمانی است. دستگاه و افرادی هایی که با حضور در منطقه هر کدام به نوعی باعث ایجاد سرو صدا و در کل آلودگی صوتی می شوند که این مورد یکی از معایب آپارتمان های منطقه ۲۲ به شمار می رود.

البته لازم به ذکر است که در ساخت آپارتمان ها از شیشه های دوجداره و در و پنجره های عایق استفاده می شود. اما باز هم وجود این امکانات تنها درصدی از این صدا ها را کاهش می دهد. از آن جایی که کارگاه های ساختمان سازی فعالیت خود را از صبح زود شروع می کنند، این مسئله خود باعث سلب آسایش ساکنین است و از عیوب برج های چیتگر به حساب می آید.

انسان فردی کمال گرا و زیبایی طلب است و این مورد را در انتخاب و خرید محل زندگی خود نیز لحاظ می کند. مشکل دیگری که از ساخت و ساز های متعدد در این منطقه به وجود می آید؛ درباره احداث برج های بلند در این منطقه است. ممکن است آپارتمانی که در منطقه ۲۲ خریداری می کنید در ابتدا ویوی زیبا و دلبازی داشته باشد اما با احداث پروژه های مسکونی – تجاری جدید ویوی منزل شما از بین رفته و گرفته می شود. این مورد از دیگر معایب برج های چیتگر می باشد و باید در زمان انتخاب واحد موردنظر خود این نکته را نیز مدنظر داشته باشید.

آلودگی هوا

از دیگر معایب برج های چیتگر افزایش میزان آلودگی هوا است. افزایش جمعیت روز افزون در این منطقه به معنی افزایش تعداد خودرو ها در منطقه و در نتیجه افزایش میزان آلودگی هوا می باشد. برج های این منطقه بلند تر از استاندارد های شهرداری می باشد. از آن جایی که غالبا جهت وزش باد در استان تهران از سمت غرب به شرق است، ارتفاع غیر استاندارد برج های منطقه باعث شده است که توده های هوایی سالم برای حرکت به سمت تهران با مانع روبرو گردد. این عامل باعث افزایش میزان آلودگی هوای استان تهران است.

کلام آخر

علاوه بر مواردی که در بالا ذکر شد، درباره منطقه ۲۲ باید به این نکته اشاره کرد که سرعت رشد و توسعه ساخت و ساز در این منطقه با سرعت زیر ساخت های شهری، امکانات آموزشی و … هم خوانی ندارد. شرایط آب و هوایی و موقعیت خوب جغرافیایی منطقه ۲۲ باعث کم رنگ شدن مشکلات و معایب منطقه ۲۲  است. اهمیت ندادن به این مشکلات و ادامه دادن به فرایند ساخت و ساز برج های تجاری – مسکونی شرایط را سخت خواهد کرد. در نتیجه باید برای این مسائل چاره ای اندیشید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *