در این مقاله قرار است به موضوع پیش فروش اقساطی آپارتمان در منطقه ۲۲ و پروژه های مسکونی تجاری موجود در این منطقه بپردازیم.یکی از مسائل مهم و از نیاز های اولیه انسان، داشتن یک سر پناه برای زندگی است. امروزه با توجه به وضعیت اقتصادی جامعه و تورم موجود در بازار، بسیاری از افراد قدرت خرید خود را در زمینه خرید ملک و مسکن از دست داده اند. از طرف دیگر با وجود کرایه های سر سام آور، اجاره نشینی نیز به یک معضل تبدیل شده است. اما در عین حال راه حلی معقول و مناسب برای خانه دار شدن مستأجران و افراد کم درآمد نیز وجود دارد.

پیش فروش اقساطی آپارتمان یکی از راه حل هایی است که افراد می توانند از طریق آن صاحب خانه شوند. البته  در این مسیر نکته ای که باید به آن توجه شود منطقه ای است که فرد در آن اقدام به خرید ملک می کند. در این باره به عنوان یکی از بهترین منطقه های تهران می توان از منطقه ۲۲ نام برد.

پیش فروش اقساطی آپارتمان چیست؟

در گذشته روش خرید و فروش منزل به این صورت بود که فرد خانه ای را برای خود و یا به قصد فروش می ساخت و پس از پایان کار ساخت و در هنگام فروش آن به شخص دیگر، تمام قیمت خانه را به صورت یک جا دریافت می نمود و سپس خانه را به خریدار تحویل می داد. امروزه به دلیل شرایط اقتصادی موجود، شرایط خرید خانه کمی تغییر کرده است. یکی از روش های فروش منزل که امروزه باب شده است، پیش فروش اقساطی آپارتمان است. در این روش، شرکت های خصوصی یا دولتی (تعاونی ها) با سرمایه حاصل از پیش فروش پروژه ها، اقدام به ساخت می کنند و طی اقساط و شرایط مشخص و طی مدت زمان معینی، مبلغ کل را از خریدار دریافت می کنند.

در این روش پس از انتشار آگهی برای پروژه ساختمانی مورد نظر، خریدار و سازنده پروژه با یکدیگر قراردادی را تنظیم می کنند. طبق آن قرارداد، فرد خریدار ۳۰ الی ۶۰ درصد قیمت کل واحدی را که می خواهد، به طور نقدی به سازنده پرداخت می کند.  پس از آن هم مابقی مبلغ خرید را طبق اقساطی که در قرار داد مقدار و زمان آن درج شده است،  به سازنده پروژه تحویل می دهد. در این روش هم سازنده پروژه سود می کند (چرا که در حین ساخت هزینه ساخت پروژه را از خریدار می گیرد) و هم خریدار به صورت کم کم مبلغ خانه را پرداخت می کند و در پایان صاحب خانه ای نوساز خواهد شد.

 

پیش فروش اقساطی آپارتمان در منطقه ۲۲ تهران

یکی از منطقه های مناسب برای زندگی و همچنین سرمایه گذاری در تهران منطقه ۲۲ تهران می باشد. این منطقه با مساحتی حدود ۶۲۰۰ هکتار بزرگترین منطقه در تهران است و همچنین از مناطق رو به رشد با آینده ای روشن به حساب می آید. این منطقه دارای شرایط ویژه ای برای زندگی است و سرمایه گذاری از طریق پیش فروش اقساطی آپارتمان در منطقه ۲۲ از مناسب ترین راه ها برای سرمایه گذاری است.

از جمله شرایط این منطقه می توان به آب و هوای خوب آن، وسعت زیاد، وجود مکان های گردشگری، تفریحی، ورزشی، تجاری و فرهنگی اشاره کرد که وجود آن ها تأثیر چشم گیری در آینده این منطقه داشته و دارد . در ادامه به توضیح چند مورد از آن ها می پردازیم. شهردار این منطقه جناب آقای مرتضی رحمان زاده می باشد که طی حکمی در ۲۵ آذر ماه ۱۳۹۹ از طرف آقای پیروز حناچی به این سمت منصوب گردیده است.

 

مکان های گردشگری و مراکز تفریحی تجاری فرهنگی ورزشی منطقه ۲۲

این منطقه دارای مراکز تفریحی – تجاری – فرهنگی – ورزشی چون موارد زیر است:

– پروژه ایران مال  که در سال ۲۰۱۷ جایزه برترین مال جهان را از آن خود کرده است. این مجموعه دارای امکاناتی چون رستوران، کافی شاپ، مرکز خرید، نمایشگاه ماشین (که به گونه ای خاص طراحی شده)، باغ ایرانی در قلب مجموعه، مسجد النبی، تالار آیینه، پیست یخ، استادیوم چند منظوره، کلینیک پزشکی ورزشی و … می باشد.

پروژه ایران مال

پروژه ایران مال

– زر مال که مجموعه ای تجاری – تفریحی – ورزشی است و در منطقه ۲۲ واقع شده است. این مجموعه با ۲۰۰۰۰۰ متر مربع زیر بنا دارای مرکز خرید، سالن های ورزشی چون ایبروبیک، بولینگ، پیست یخ، سالن های بدن سازی و … و مرکز خرید می باشد.

پروژه رز مال

پروژه رزمال

 

– از دیگر مراکز این چنینی موجود در این منطقه می توان از شهر بازی هزار و یک شهر، مجموعه مگامال، مجموعه تهران مال، بام لند، مجتمع طوبی و … نام برد. وجود این دو مرکز تفریحی – تجاری و همچنین دیگر مراکز این چنینی در این منطقه در رشد منطقه ۲۲ بسیار تأثیر گذار بوده و همچنین این مراکز فرصتی عالی برای سرمایه گذاری به شمار می روند.

 

از مکان های  گردشگری موجود در این منطقه می توان از پارک چیتگر، پارک خرگوش دره، پارک اتمال کن، پارک جوانمردان ایران، پارک وردآور شمالی، آبشار تهران، باغ ملی گیاه شناسی و از همه مهم تر دریاچه چیتگر نام برد. منطقه ۲۲ به دلیل وجود گردشگران زیادی که به خود جذب می کند، لقب قطب گردشگری تهران را از آن خود کرده است.

پروژه های مسکونی – تجاری منطقه ۲۲

پروژه ستین

این پروژه یکی از پروژه های معروف منطقه ۲۲ است. این پروژه که در شهرک چیتگر قرار دارد، توسط شرکت آرین سازه رابین در زمینی به مساحت ۲۵۰۰۰ متر مربع در حال احداث است. پروژه مذکور در ۱۲ بلوک ۱۲ طبقه طراحی شده است. همچنین دارای ۵ متراژ ۶۰ متری، ۹۰ متری، ۱۲۰ متری، ۱۵۰ متری و ۱۸۰ متری می باشد. وجود این متراژ های مختلف باعث می شود که افرادی با سلیقه ها و شرایط مختلف بتوانند در این برج سرمایه گذاری کرده و در طرح خرید امتیاز چیتگر شرکت کنند.

پیش فروش پروژه ستین

درباره طرح پیش فروش پروژه ستین می توان این چنین گفت که خریدار باید واریز اولیه (مقداری از قیمت کل که باید به صورت نقد پرداخت شود) را به علاوه حق امتیاز پروژه پرداخت کند. پس از آن بر اساس قرار داد و متراژ واحدی که خریداری کرده است به پرداخت اقساط ماهیانه بپردازد. البته این نکته نیز قابل ذکر است که هزینه هایی که در ابتدای کار در قرار داد ذکر می شود به صورت علی الحساب است.

 

واحد های ۶۰ متری: قیمت کل این واحد ها ۸۷۰ میلیون تومان و پیش پرداخت آن ۳۰۰ میلیون تومان است. اقساط ماهیانه این واحد ها را بر روی ۱۰ میلیون تومان تنظیم کرده اند.

واحد های ۹۰ متری: قیمت کل واحد های ۹۰ متری ۱ میلیارد و ۳۰۵ میلیون تومان و پیش پرداخت آن ۴۵۰ میلیون تومان است. اقساط ماهیانه این واحد ها را بر روی ۱۵ میلیون تومان تنظیم کرده اند.

واحد های ۱۲۰ متری: قیمت کل واحد های ۱۲۰ متری ۱ میلیارد و ۷۴۰ میلیون تومان و پیش پرداخت این واحد ها ۵۹۵ میلیون تومان است. اقساط ماهیانه این واحد ها را بر روی ۲۰ میلیون تومان تنظیم کرده اند .

واحد های ۱۵۰ متری: قیمت کل واحد های ۱۵۰ متری ۲ میلیارد و ۲۵۵ میلیون تومان و پیش پرداخت این واحد ها ۷۷۵ میلیون تومان است. اقساط ماهیانه این واحد ها را بر روی ۲۵ میلیون تومان تنظیم کرده اند.

واحد های ۱۸۰ متری: قیمت کل واحد های ۱۸۰ متری ۲ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان و پیش پرداخت این واحد ها ۹۹۵ میلیون تومان می باشد. اقساط ماهیانه این واحد ها را بر روی ۳۰ میلیون تومان تنظیم کرده اند  .

 

پروژه پدافند هوایی ارتش

 

پروژه پدافند هوایی ارتش از برج های به نام منطقه ۲۲ می باشد. این پروژه توسط شرکت آرین سازه رابین و تعاونی مسکن نیروی هوایی ارتش یا همان تعاونی مسکن خاتم الانبیاء در حال احداث است. این پروژه در پهنه C شهرک چیتگر قرار دارد. پروژه پدافند هوایی را که به برج های دو قلو ارتش نیز معروف است، در دو بلوک C و H طراحی کرده اند. مساحت زمین این پروژه ۲۲۵۰۰۰ متر مربع است. بلوک H این پروژه دارای ۴۰ طبقه و ۵۶۶ واحد و بلوک C آن دارای ۳۲ طبقه و ۵۶۰ واحد است. هر دو بلوک این پروژه دارای واحد هایی با متراژ های ۶۰ متری،۱۲۰ متری، ۱۸۰ متری و ۲۴۰ متری است.

 

شرایط پیش فروش اقساطی آپارتمان در پروژه پدافند هوایی ارتش به دو گونه است.

۱- خرید از تعاونی مسکن نیروی هوایی ارتش

۲- خرید از شرکت آرین سازه رابین

پیش فروش اقساطی آپارتمان در منطقه ۲۲ و این پروژه نیز به این صورت است که با پرداخت واریزی اولیه به علاوه اقساطی که تا آن زمان پرداخت کرده اید (توسط اعضای اولیه تعاونی) به علاوه حق امتیاز فرد خریدار باید به دفاتر اسناد رسمی مراجعه کنید و مراحل انتقال دفترچه را نیز به طور کاملا قانونی انجام دهید و بقیه اقساط را نیز مطابق قرار داد پرداخت نمایید.

 

پروژه پدافند هوایی ارتش

پروژه پدافند هوایی ارتش

 

سوالات متداول

۱- در پیش فروش اقساطی آپارتمان باید از تعاونی ها آپارتمان خرید یا شرکت های خصوصی؟

پاسخ: قبل از خرید آپارتمان و پرداخت پیش قسط، باید درباره شرکت مورد نظر و اعتبار آن تحقیق کنید. قبل از هر اقدامی باید از صحت کار آن شرکت مطمئن شوید. در صورتی که شرکت معتبر باشد، چه دولتی باشد چه خصوصی می توان به آن ها اعتماد کرد. در واقع اعتبار شرکت مهم ترین معیار در این مورد است.

۲- برای خرید آپارتمان به صورت اقساطی از پروژه ستین باید به کجا مراجعه کرد؟

پاسخ: باید به شرکت سازنده این پروژه یعنی شرکت آرین سازه رابین مراجعه کرد.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *