اگر شما قصد پیش‌خرید واحدهای مسکونی پروژه‌های در حال ساخت یا تکمیل‌شده منطقه ۲۲ تهران را دارید، طبیعتاً سؤالات زیادی برای شما پیش خواهد آمد. یکی از مهم‌ترین سؤالاتی که پیش می‌آید، نحوه استعلام گرفتن از تعاونی موردنظر مثل تعاونی مسکن چیتگر جهت سرمایه­ گذاری است. همچنین باید مطمئن شویم که آیا پس از اتمام قسط­­ ها می­توانیم خانه‌ای خوب و باکیفیت را به‌موقع تحویل بگیریم یا خیر؟

منطقه ۲۲ پتانسیل بسیار زیادی برای رشد و پیشرفت دارد.

البته جواب دادن به این سؤال، چندان ساده و راحت نیست. زیرا تحویل خانه‌ها به عوامل مختلفی مانند زمان کافی، مجاری مناسب قانونی، کارگزار مطمئن و سایر موارد بستگی دارد. لازم به ذکر است که در حالت معمول، بسیاری از افراد وقتی برای چنین کارها ندارند. در این مواقع، بهتر است که افراد با مشاوران امین و مطمئنی که در این زمینه تجربه کافی دارند، مشورت نمایند. این مشاوران می‌توانند با استفاده از تخصص خود، تمام تعاونی‌ها را بررسی کنند. به‌ این ‌ترتیب، افراد می‌توانند در جهت استعلام تعاونی منطقه ۲۲ تهران، انتخابی منطقی و بسیار دقیق داشته باشند.

روش‌های استعلام تعاونی‌های مسکن در چیتگر

یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های یک تعاونی موفق، فعال بودن آن تعاونی است. این بدان معنی است که در زمان بازدید شما از پروژه، بهتر است که پروژه فعال باشد. البته ممکن است که برخی از پروژه‌ها در مرحله نصب اسکلت باشند. ازآنجاکه در این مرحله، افراد برای کار در محل حضور ندارند، طبیعتاً این‌طور به نظر می‌رسد که پروژه فعالیتی ندارد.

در اکثر مواقع، این فرضیه اشتباه است و برای اینکه متوجه شویم چنین پروژه‌هایی فعالیت دارند یا خیر، بهتر است چند بار از ساختمان بازدید کنیم. در این موارد، می‌توانیم میزان پیشرفت پروژه را با زمان بازدید اول مقایسه کنیم. فعال بودن پروژه تعاونی، یکی از معیارهای نشان‌دهنده موفقیت آن پروژه است. همچنین این مورد برای بررسی میزان موفقیت یک پروژه تعاونی، به‌عنوان یکی از فاکتور‌های بسیار مهم به‌حساب می‌آید. می‌توانید به طور مرتب و در چندین مرحله زمانی، از پروژه در حال ساخت بازدید و بر میزان پیشرفت پروژه نظارت کنید.

یکی دیگر از راه‌های مؤثر برای استعلام تعاونی مسکن چیتگر و منطقه ۲۲ تهران، بررسی برنامه زمانی پروژه و میزان موفقیت تعاونی در این امر است. این دو مورد ذکرشده، از مهم‌ترین ابزارهای سنجش میزان پیشرفت پروژه شناخته می‌شوند. ازاین‌رو، مسئولان پروژه‌های در حال ساخت سعی می‌کنند تا بر طبق جدول زمان‌بندی پیش روند.

آیا می‌توان به پروژه‌های این تعاونی‌ها اعتماد کرد؟

این موضوع، خرد و اندیشه مدیران و برنامه‌ریزان پروژه‌های در حال ساخت را نشان می‌دهد. در همین حال، اگر این پروژه‌ها از برنامه زمان‌بندی عقب بمانند، عملکرد ضعیف تعاونی و دیگر و پروژه‌های در حال ساخت را  نمایش می دهد. یک مدیریت قوی و قدرتمند پروژه در حال ساخت، پروژه را از نظر موقعیت مکانی، جغرافیایی و دسترسی به‌درستی انتخاب می‌کند.

همچنین طراحی زیبای نما، پیش‌بینی امکانات مختلف، استفاده از پلان و نقشه مناسب برای واحدها، نشان از مدیریت قوی پروژه در حال ساخت دارد. این موارد می‌توانند اطلاعات خوبی از انگیزة مدیر پروژه در حال ساخت به مشتری ارائه دهد.

لزوم استعلام تعاونی مسکن چیتگر

منطقه ۲۲ تهران یا منطقه چیتگر، یکی از مناطقی است که به‌تازگی تأسیس شده و پتانسیل بسیار بالایی برای سرمایه‌گذاری عموم افراد دارد. به همین دلیل هم در این منطقه، پروژه‌های اداری، تجاری، تفریحی و مسکونی بسیاری ساخته شده و یا در دست ساخت است. لازم به ذکر است که حدود ۹۰% از این پروژه‌ها به شکل تعاونی‌ساز بوده و فقط ۱۰% از این پروژه‌های ساخته شده شخصی‌ساز هستند.

باتوجه‌به پتانسیل بالای منطقه چیتگر و تعداد بالای تعاونی‌های در حال ساخت در این منطقه، استعلام تعاونی مسکن چیتگر از سرمایه گذاری هم اهمیت بیشتری دارد. به همین دلیل هم بهتر است که قبل از سرمایه‌گذاری، از خوش‌نام بودن و سابقة تعاونی مسکن چیتگر مطمئن شد و سپس برای سرمایه‌گذاری در این منطقه اقدام کرد. یکی از مهم‌ترین گام‌ها برای شناخت این منطقه، استعلام تعاونی مسکن چیتگر می‌باشد. البته لازم به ذکر است که این کار، خود به روش‌های مختلفی قابل انجام است.

اطلاع از این روش‌ها، به افراد در استعلام تعاونی مسکن چیتگر و منطقه ۲۲ تهران و همچنین شناخت بیشتر آن کمک بسزایی می‌کند. یک تعاونی موفق، باید این توانایی را داشته باشد که قیمت امتیاز‌های خود را در بازار کنترل نماید. این امر، فقط با کنترل خریدوفروش امتیازهای پروژه، تلاش برای عدم کاهش ارزش سهام‌ها یا امتیازها در بازار و همچنین مدیریت صحیح فروشندگان امتیاز‌ها در بازار امکان‌پذیر است.

 

منطقه چیتگر

سرمایه گذاری در پروژه های منطقه ۲۲ از طریق تعاونی مسکن چیتگر ممکن است.

معرفی تعاونی‌های منطقه ۲۲

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *