این روز ها با توجه به افزایش قیمت مسکن و کاهش ارزش پول، پروژه ‌های پیش‌ فروش ساختمانی محبوبیت زیادی به دست آورده اند که هم راهی مطمئن برای خانه ‌دار شدن است و هم این‌که برای سرمایه‌گذاری بسیار ایمن و پر سود خواهد بود. یکی از مناطقی که در امر پیش ‌فروش بسیار فعال بوده و هست منطقه چیتگر تهران است که در ادامه مقاله در باره پروژه های پیش فروش چیتگر توضیح خواهیم داد:

معرفی منطقه چیتگر

محله چیتگر یا به عبارتی منطقه ۲۲ در شمال غرب تهران واقع شده است. این منطقه شامل محله های ‎

دهکده المپیک، شهرک گلستان، شهرک چشمه، شهرک صدرا، شهرک لاله، زیبا دشت بالا، زیبا دشت پایین، شهرک امید، شهرک شهید باقری، شهرک کوثر، شهرک یاس، آزادشهر، شهرک آتی ساز، شهرک شهید خرازی، شهرک دانشگاه صنعتی شریف، شهرک نگین غرب، شهرک آسمان سپاه، کوهستان، شهرک امام رضا چیتگر، شهرک اسکان سبز، شهرک نمونه سپاه، شهرک شهاب ‌شهر، امیرکبیر( صدا و سیما) و هوا نیروز است که به استاندارد ترین و ایمن ‌ترین منطقه تهران شهرت یافته و به یکی از مهم ‌ترین قطب‌ های گردشگری تهران بدل شده است. در این قسمت از سایت درباره پروژه های پیش فروش چیتگر نیز توضیح خواهیم داد:

پارک جنگلی چیتگر که یکی از پارک ‌های  قدیمی تهران است؛ از درختان سوزنی برگ و پهن برگ تشکیل شده و باعث می ‌شود که این منطقه از هوای تمیزتری نسبت به دیگر مناطق تهران برخوردار باشد. دریاچه چیتگر یا همان دریاچه شهدای خلیج فارس یکی از محبوب‌ ترین نقاط گردشگری تهران است که درست در ضلع شمالی محله چیتگر تهران واقع شده و از امکانات تفریحی مانند قایق سواری، ماهی ‌گیری، دوچرخه سواری، مرکز خرید باملند و انواع رستوران‌ ها و کافه‌ های ایرانی و فرنگی بهره برده است.

جاذبه های گردشگری چیتگر

علاوه بر این نقاط جذاب، ایران مال نیز که به تازگی به جاذبه‌ های گردشگری این منطقه اضافه شده یکی از پنج مال برتر جهان و جزو بزرگترین پروژه ‌های تجاری، فرهنگی و اجتماعی ایران و خاورمیانه است. این مجموعه دارای امکانات فوق‌العاده‌ای‌ مانند مراکز خرید، شهربازی، پردیس سینمایی، مجموعه ورزشی و هتل است که هم مکانی برای خرید کردن و هم تفریح و سرگرمی به شمار می ‌رود و باعث رشد پروژه های پیش فروش چیتگر نیز شده است.

منطقه ۲۲ از نظر دسترسی نیز از موقعیت بی ‌نظیری برخوردار است و از شمال به اتوبان شهید همدانی، از شرق به بزرگراه آزادگان، از جنوب به آزادراه تهران _کرج و از غرب به پیکان شهر و آزاد شهر متصل می شود که برای پروژه های پیش فروش چیتگر امتیاز بزرگی محسوب می شود.

پروژه های پیش فروش چیتگر به چه صورتی هستند؟

با توجه به برنامه و چشم ‌انداز روشنی که برای این منطقه در نظر گرفته شده بود اشخاص و ارگان های بسیاری در این محدوده از تهران، سرمایه گذاری کرده و برج های بسیار بلند و لوکسی را احداث کردند و یا در حال ساخت و انجام پروژه های مربوطه می باشند که پروژه های پیش فروش چیتگر را تشکیل می دهند.

برج های این منطقه که شامل برج های شخصی ساز و تعاونی ساز می باشد از امکانات بسیاری برخوردار بوده و برخی از آن ها مجموع چند بلوک در کنار یکدیگر می باشند.

تعداد زیادی از این برج ‌ها به صورت پیش ‌فروش ساخته و تحویل داده شده‌ اند و برخی دیگر هنوز در حال ساخت و بهره ‌برداری هستند و فرصت بسیار مناسبی برای سرمایه‌گذاری و خانه ‌دار شدن است.

پروژه های پیش فروش چیتگر ، پروژه‌ های ساختمانی هستند که توسط تعاونی ‌‌های دولتی و شخصی ساخته می شوند. اعضای پروژه های دولتی معمولا از ارگان های همان مجموعه خواهند بود و طبق اعلام تعاونی سازنده، می ‌توانند اقدام به نقل و انتقال امتیاز خود کنند.  در انواع پیش‌فروش ‌ها، اعضا باید ابتدا هزینه تراکم یا هزینه واحد را بپردازند. به عنوان مثال برای یک واحد ۱۰۰ متری، اعضا باید هزینه‌ی صد متر تراکم را پرداخت کنند، که هر پروژه با توجه به امکانات و جایگاهی که دارد قیمت‌ های متفاوتی را اعلام می ‌کند.

هزینه پرداختی پروژه های پیش فروش چیتگر

علاوه بر این مبلغ هزینه ‌ای برای ساخت در نظر گرفته می ‌شود و باید به صورت اقساطی پرداخت شود که تعداد و مبلغ اقساط در هر کدام از پروژه های پیش فروش چیتگر متفاوت است. گاهی در بین اعضا، افرادی بنا به دلایل مختلف قصد خروج از پروژه را دارند. در این صورت امتیاز خود را به فروش می ‌گذارند. در واقع امتیاز همان حق عضویت فرد عضو پروژه می باشد که با موافقت تعاونی می تواند اقدام به واگذاری به یک شخص دیگر نماید.

معرفی پروژه ‌های در حال ساخت منطقه ۲۲

برخی از پروژه های پیش فروش چیتگر در حال ساخت شامل؛

پاسارگاد ۲، دندانپزشکان ۱ و ۲، پروژه نخل، یاران، نارنجستان ۱ ، ۲ ، ۳ و ۴، نیکان، کامرانیه، سفیر، الهیه، فرشته، دیپلمات، بانک ملی، بقیه الله ۲ و ۳، اسپرلوس، سپکو، ستین، برلیان ( تعاونی دندانپزشکان )، زاگرس، آفتاب و مهتاب (شرکت نفت)، پروژه‌ های ارتش ( نیروی دریایی، نیروی هوایی، خلبانان شکاری و بنیاد تعاون ارتش و … است که در ادامه در مورد هر کدام از این پروژه ‌ها توضیح مختصری می ‌دهیم که شما بتوانید پروژه دلخواه و مورد نظر خود را انتخاب نمایید.

پاسارگاد ۲

این پروژه یکی از مطمئن ‌ترین پروژه ‌های پیش ‌فروش چیتگر است و توسط تعاونی شهید همت که زیر مجموعه وزارت دفاع و دارای رزومه بسیار قوی در منطقه است، ساخته می ‌شود. موقعیت مکانی این پروژه در نزدیکی پارک جنگلی چیتگر و مجتمع تجاری و تفریحی طوبی و دریاچه شهدای خلیج فارس و مرکز تجاری تفریحی ایران مال است و شامل ۳ بلوک و هر بلوک شامل ۷ طبقه مسکونی، ۱ طبقه لابی، ۲ طبقه پارکینگ و ۱ طبقه تجاری  می‌شود. واحد های این پروژه بدون مشرف بوده و دارای چشم‌انداز شهری بسیار زیبایی است. پروژه پاسارگاد ۲ دارای امکانات هلی پد ، واحد های تجاری ، پارکینگ ، انباری ، آسانسور ، سالن اجتماعات ،

لابی لوکس و مجلل ، شوتینگ ، آنتن مرکزی و … می ‌باشد.

دندانپزشکان

این پروژه تجاری مسکونی منطقه  ۲۲ در شهرک گلستان، بلوارامیرکبیر، بعداز ۴ راه کاج و روبروی ضلع شمالی پروژه تهران مال  واقع شده و شامل ۱۹ طبقه مسکونی، ۴ طبقه تجاری و ۶ طبقه منفی پارکینگ می ‌شود.

یاران

یکی از جدیدترین پروژه‌ های پیش ‌فروش چیتگر پروژه یاران است که توسط شرکت تعاونی انبوه سازی مهر ایثار ساخته می ‌شود و پذیره ‌نویسی برای آن به تازگی شروع شده است.

نارنجستان ۱ ، ۲ ، ۳ و ۴

این پروژه‌ ها توسط یکی از معتبر‌ترین تعاونی ‌‌ها به نام شرکت تعاونی نوین ساز ابنیه آکام ساخته شده است.

پروژه نارنجستان ۱، در کوهک، بلوار علوم و فنون واقع شده است . این پروژه شامل ۲ برج با ۷ طبقه مسکونی است. پروژه نارنجستان ۲، واقع در کوهک، بلوار امام رضا است . این پروژه شامل ۲ برج با ۱۱ طبقه مسکونی می‌ شود. پروژه نارنجستان ۳، واقع در بزرگراه شهید خرازی، شهرک مهسان است و شامل ۳ برج با ۱۱ طبقه مسکونی می ‌شود.

نارنجستان ۴ نیز  در ناحیه ۳ منطقه ۲۲ و شامل ۲ برج با ۱۲ طبقه مسکونی می ‌باشد.

تمام سازه‌ های شرکت تعاونی نوین ساز ابنیه آکام که از پروژه های پیش فروش در چیتگر است؛ با سازه بتنی و با بکارگیری مرغوب ترین مصالح ایرانی ساخته می ‌شود.

نیکان

این پروژه یکی از پروژه ‌های وزارت دفاع است که توسط تعاونی مسکن ثمین در حال ساخت است. پروژه نیکان در اتوبان شهید خرازی، خیابان اردستانی، خیابان دانش و شهرک مروارید شهر واقع شده است که یکی از بهترین و آینده‌ دارترین نواحی منطقه ۲۲ می باشد. این پروژه از ۶ بلوک ۱۲ طبقه تجاری و مسکونی با واحد های ۸۰-۱۰۰-۱۲۰ متری دوخوابه تشکیل شده و از امکانات  پارکینگ و انباری، ویوی پارک چیتگر، کارواش، محل بازی کودکان و محوطه سازی مدرن و … بهره برده است. پروژه نیکان از نظر دسترسی نیز بسیار ایده‌آل است و علاوه بر قرار گرفتن در مجاورت ایستگاه مترو وردآورد به تمامی شاهراه‌ های اصلی منطقه مانند اتوبان خرازی، اتوبان حکیم، تهران-کرج و آزادگان دسترسی دارد.

کامرانیه

پروژه کامرانیه یا همان K2 یکی از فعال‌ترین پروژه ‌های پیش ‌فروش چیتگر است که توسط تعاونی مسکن عمران توسعه سپاه شهر در حال ساخت است. واحد های این برج ۸۵ ، ۸۸ و ۱۲۵ متری است که از این نظر جز معدود برج‌ های اطراف دریاچه چیتگر است که واحد هایی با این متراژ ها را داراست.

این پروژه شامل یک برج تکی با ۲۲ طبقه مسکونی، ۴ طبقه پارکینگ منفی و ۱ طبقه لابی همکف است و در هر طبقه مسکونی ۸ واحد قرار می‌ گیرد. در سال ۱۴۰۳ این پروژه به خریدارانش تحویل داده می ‌شود.

برج k2  سپاشهر از امکاناتی مانند استخر، سونا، جکوزی، مهدکودک اختصاصی برای ساکنین برج، سالن اجتماعات، فضای سبز و آلاچیق و چیلر مرکزی بهره برده است.

سفیر

این پروژه از پروژه های پیش فروش چیتگر به دلیل موقعیت مکانی بسیار مناسب در مروارید شهر و برج های اطراف دریاچه چیتگر، چشم انداز سه بر، تعداد واحد کم در هر طبقه (۴ واحد)، قرارداد زمین تراکم بسیار پایین (متری ۹۰۰ هزار تومان) و واح دهای سه خواب، این پروژه را به یک پروژه استثنایی تبدیل نموده است که توسط تعاونی خوش ‌نام و معتبر سپاه ‌شهر در حال ساخت است. این برج از پروژه های پیش فروش چیتگر شامل ۲۵ طبقه مسکونی، ۱ طبقه لابی و ۵ طبقه منفی است و دارای امکاناتی از قبیل سالن اجتماعات، سالن ورزشی، سالن بازی کودکان، اتاق مدیریت، آنتن مرکزی، سالن سینما و اتاق کنفرانس می ‌باشد.

الهیه و فرشته

این پروژه آخرین پروژه از پروژه ‌های پیش ‌فروش چیتگر شرکت تعاونی مسکن عمران توسعه سپاه‌ شهر است در سال ۱۴۰۲ تحویل داده می ‌شود. این برج در دو بلوک ۳۱ طبقه‌ای در حال ساخت می ‌باشد و از امکاناتی نظیر سه دستگاه آسانسور، فضای ورزشی، فضای بازی کودکان، سالن فرهنگی، سالن اجتماعات، هلی پد، پارکینگ مسقف ( ۱۶۶ واحد) و انباری (۱۵۰ واحد) بهره برده است.

دیپلمات

برج ۱۵ طبقه دیپلمات توسط تعاونی ابنیه شهر کلید خورده است. در هر طبقه ۶ واحد ساخته خواهد شد و  با متراژ های ۸۲ متری (دو خوابه)، ۱۱۵ متری (سه خوابه)، ۱۲۷ متری (سه خوابه) و ۱۴۰ متری (سه خوابه) تحویل داده خواهند شد. از امکانات پیش بینی شده این پروژه می‌توان به موارد زیر اشاره نمود؛ استخر، سونا و جکوزی، روف گاردن، جاروبرقی مرکزی، سالن آمفی تئاتر، سالن ورزشی، سالن اجتماعات. طبقه همکف این برج تجاری است و اعضا از قسمت تجاری آن سهم دارند.

بانک ملی جز پروژه های پیش فروش چیتگر

این پروژه جزو پروژه ‌های در حال ساختی است که تعاونی بانک ملی و شرکت تعاونی سپاه‌شهر با یکدیگر همکاری دارند. این پروژه در ناحیه کوهک واقع شده و دارای ۳ بلوک و در مجموع ۱۹۰ واحد مسکونی است و از متراژ ۱۰۰ تا ۱۶۰ متر را شامل می ‌شود. امکانات این مجموعه استخر، سونا، جگوزی، هلی‌پد، مهدکودک، سالن اجتماعات، سالن ورزشی، سالن بیلیارد، سیستم هوشمند BMS، سینمای مخصوص و کافی ‌شاپ است.

 

بقیه الله ۲ و ۳

این پروژه توسط شرکت اریکه پارسیان و در ۳۰ طبقه که ۲۵ طبقه از آن مسکونی می ‌باشد در حال ساخت است.

اسپرلوس

این برج یکی از پروژه ‌های پیش ‌فروش چیتگر است که در قلب پروژه ‌های مروارید شهر واقع شده توسط شرکت برماگستر همت در ۱۸ بلوک و در ۱۲ طبقه ۸ واحدی ساخته شده و شامل امکاناتی مانند: لابی من مجلل، آسانسور نفربر و بالابر، راه پله های اضطراری، روف گاردن بسیار زیبا با دید عالی، سیستم ایمنی و مدار بسته و برقBMS ، انباری،  پارکینگ اختصاصی، پارکینگ میهمان، سیستم گرمایشی و سرمایشی مدرن، سیستم تهویه عمومی و شوتینگ، مجتمع ورزشی با امکانات کامل، مهد کودک و پارک بازی کودکان، سینما و سالن اجتماعات، فضای سبز زیبا و دلنشین، پیست دوچرخه سواری، سالن استخر و سونا و جکوزی، فضای ورزشی باز با امکانات کامل نور و دید عالی بلوک ها می ‌باشد.

سپکو

این پروژه توسط شرکت تعاونی مروارید شهر فاخر در ۵ بلوک ۱۶ طبقه در حال ساخت می‌ باشد و در سال ۱۴۰۴ تحویل داده خواهد شد. این برج امکاناتی از قبیل سالن اجتماعات، سالن ورزشی مجزا خانم ها و آقایان، زمین بازی کودک، فضای پیاده روی همراه با امکانات ورزشی، نگهبانی ۲۴ ساعته، پارکینگ اختصاصی و میهمان، کارواش اختصاصی و فضای سبز را دارا است.

ستین

این پروژه در مروارید شهر واقع شده و در متراژ های ۶۰ تا ۱۸۰ متر موجود می ‌باشد. این پروژه که توسط شرکت آرین سازه در حال ساخت است. از امکانات رفاهی این پروژه می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

سالن اجتماعات، سالن ورزش، سونا و استخر ، زمین چند منظوره ورزشی، زمین بازی ویژه ساکنین شهرک، هایپر مارکت و فضای آموزشی مدرن.

زاگرس در پروژه های پیش فروش چیتگر

یکی از بهترین پروژه ‌های پیش ‌فروش چیتگر است زیرا توسط تعاونی پر رزومه ابنیه همت در حال ساخت می ‌باشد. این پروژه در مکانی قرار گرفته که تمامی امکانات در اطراف آن مهیا است و دارای لوکیشن آینده داری است. معماری پروژه زاگرس که بر عهده جناب مهندس فرزاد دلیری می باشد دارای یک بلوک ۲۱ طبقه مسکونی است و از امکاناتی مانند سالن اجتماعات، سالن ورزش اختصاصی، لابی هتلینگ و مجلل، آنتن مرکزی، اینترنت مرکزی و … بهره برده است.

پروژه آفتاب و مهتاب

پروژه آفتاب مهتاب متعلق به شرکت نفت است  و جزو برج های کوهک و در کنار برند های معتبر برج ‌سازی قرار گرفته است. این پروژه دارای  ۲۰ طبقه و در هر طبقه ۱۴ واحد می باشد که بعلاوه ۴ طبقه منفی و ۱ طبقه لابی در مجموع ۲۵ طبقه دارد .

متراژ واحد ها به صورت ۹۱ ، ۹۴ ، ۹۸ ، ۱۰۰ ، ۱۰۴، ۱۱۲ ، ۱۱۷ ، ۱۲۴ ، ۱۴۰ ، ۱۴۵ متر می باشد.  امکانات این برج شامل: پارکینگ و انباری، لابی مجلل، نگهبانی ۲۴ ساعته، سیستم اعلام و اطفا حریق، هلی پد و درب ضد سرقت است.

پروژه نیروی زمینی ارتش

پروژه پهنه ارتش که جزو برج ‌های اطراف دریاچه چیتگر است دارای ۴ بلوک می باشد که هر بلوک شامل ۳۵ طبقه مسکونی است و در هر طبقه آن ۱۴ واحد با متراژ های ۱۱۰،۱۲۱،۱۳۵، ۹۳ وجود دارد.

پروژه نیروی هوایی ارتش

این برج ‌ها به صورت دوقلو و به صورت نمای هتلی ساخته شده ‌اند و دارای تنوع متراژ بسیار بالایی می باشند، که از متراژ  ۷۵ متر تا ۱۹۰متر را شامل می ‌شود. جهت جنوبی آن ویو باغ ملی گیاه شناسی را دارد، که یکی از بهترین جهت های این برج می‌ باشد.

پروژه خلبانان شکاری

تک برج خلبانان یا پامچال ۸، در قالب برجی ۳۹ طبقه ساخته می شود که ۵ طبقه از آن مربوط به پارکینگ، لابی و مشاعات است و ۳۴ طبقه آن  را طبقات مسکونی تشکیل می دهند که در همه طبقات، در هر طبقه ۸ واحد و در دو طبقه آخر این برج که متراژ واحد ها بزرگتر است، در هر طبقه، ۴ واحد تعریف شده است و بدون اغراق یکی از بهترین پروژه های پیش فروش چیتگر  است.

بهترین پروژه چیتگر کدام است

اگر بخواهیم به یکی از پروژه های پیش فروش چیتگر خوب در حال ساخت این منطقه اشاره کنیم، حتما باید از پروژه شمیم رحمت فاز ۳ ( پروژه نخل ) نام ببریم. تعاونی شمیم رحمت در بلوار کوهک، فاز سوم پروژه های خود را آغاز نموده است و طبق اعلام تعاونی پروژه، سال ۱۴۰۳ تحویل داده می ‌شود.

نوع عرضه امتیاز واحد های مسکونی فاز ۳ پروژه ی شمیم رحمت (نخل) یکی از نوین ترین شیوه‌ های عرضه  مسکن می ‌باشد که به صورت سهام عرضه می ‌شود. تعاونی شمیم رحمت سهام واحد های مسکونی خود را به این صورت به اعضای اولیه خود واگذار نمود که سهام هر یک از اعضا، تعداد ۱۰ سهم (۱۰ متر) ‌باشد.

اگر کسی بخواهد سهام خود را تبدیل به واحد کند:

به این معنی که اگر یک نفر بخواهد سهام خود را در این پروژه تبدیل به واحد کند،باید برای یک واحد ۸۵ متری،  ۸.۵ بسته سهام از سهام های شمیم رحمت را خریداری نموده و با هم تجمیع نماید تا وارد پروسه پروژه های پیش فروش چیتگر شود.

این نوع از واگذاری و عرضه، این امکان را برای اعضا و سرمایه گذاران خارج از پروژه فراهم می کند که متناسب با بودجه خود به پروژه ورود کنند و با گذشت زمان برحسب پس انداز و درآمد خود به متراژشان اضافه کنند تا در نهایت بتوانند به یک واحد مسکونی برسند و اگر هم تا پایان پروژه یک عضو نتواند تعداد برگه های خود را به حد نصاب یک واحد برساند ضرر نکرده است، زیرا به اندازه ی سهامی که خریداری کرده است در سود پروژه و ارزش افزوده آن سهیم هستند.

این پروژه که متعلق به تعاونی مسکن هوافضا سپاه می ‌باشد از به نام‌ترین آرشیتکت ایران به نام فرزاد دلیری بهره برده و با زیر بنای مسکونی ۱۱۰.۰۰۰ مترمربع شامل ۴ بلوک بهم چسبیده و ۲۶ طبقه‌ می ‌باشد . ۲۱ طبقه از این برج ‌ها؛ مسکونی، پارکینگ و همکف هستند و شش طبقه از آن شامل  ۲طبقه تجاری، تفریحی و فرهنگی می ‌باشد. ۷۴۴ واحد مسکونی در ۱۰ تیپ مختلف متراژی (متراژ ۸۵ تا  ۲۵۶ متری ) در مرحله انجام اسکلت طبقات منفی است و با سرعتی عالی در حال ساخت می باشد.

امکانات پروژه شمیم رحمت

این پروژه از پروژه های پیش فروش چیتگر دو طبقه تجاری، تفریحی و فرهنگی، سالن برگزاری مراسم ، استخر- سونا- جکوزی آقایان و بانوان به طور مجزا ، سالن ورزشی حرفه ای بانوان و آقایان، کافی‌شاپ مجهز فقط برای ساکنین و میهمانان، سالن سینما و تأتر خانگی برای ساکنین، کتابخانه تکمیل و تخصصی با فضای دلنشین، سالن اجتماعات چند منظوره، خشکشویی، کارواش ویژه خودرو ساکنین،

محوطه و فضای سبز دارای فضا های زمین بازی کودکان – زمین والیبال، بسکتبال و فوتبال بهره برده است و به راحتی می ‌تواند هر فردی را تشویق به خرید و سرمایه‌گذاری کند. بی شک این پروژه یکی از بی‌نظیرترین پروژه های پیش فروش چیتگر است که به شما این فرصت را می ‌دهد تا با سرمایه ‌ای اندک، و اقساطی با شرایط مناسب به آن ورود کرده و با خیالی آسوده یک منزل فوق لوکس و یا یک سرمایه‌ گذاری امن و پر سود داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *