این روز ها با توجه به تورم بالا و فشار اقتصادی بر خانوار، خرید مسکن به یکی از مسائل بسیار سخت و دست نیافتنی تبدیل شده است. از آن جا که مسکن یکی از نیاز های اساسی انسان است و افراد برای به دست آوردن آن دچار مشکل هستند؛ دولت و برخی از اشخاص در منطقه ۲۲ شهرداری تهران تعاونی مسکن چیتگر را راه اندازی کرده اند تا بتوانند این دغدغه ذهنی را از اذهان  خانواده ها سبک و یا حذف نمایند. تعاونی های مسکن شامل گروهی از افراد است  که در زمینه مسکن نیاز های مشترکی احساس کرده ‌اند. این افراد به صورت شخصیت حقوقی، یک تعاونی را تشکیل داده و با امکانات محدودی که دارند در سایه همکاری مشترک خویش اقدام به ساخت مسکن می‌کنند. در این شراکت عضویت به صورت داوطلبانه است و کنترل آن به شکل دموکراتیک انجام می شود، به طوری که مشارکت اعضا در زمینه تأسیس و سرمایه مورد نیاز شرکت عموما یکسان می باشد.

تعاونی مسکن چیتگر به تعداد و انواع مختلفی شروع به کار کردند و در زمان تأسیس اقدام به عضو گیری نمودند. اعضا به صورت رایگان به عضویت تعاونی ها درآمده و عضوی از آن شدند که این حق عضویت تعاونی ها تحت عنوان امتیاز نیز شناخته می شود. اعضای تعاونی ها در زمان انجام پروژه های مورد نظر و پیشرفت آن، با توجه به متراژی که به نام آنها می باشد (سهم عضو)، مبالغ اعلام شده از سوی تعاونی ها را واریز می کنند.

اگر افراد عضو تعاونی مسکن چیتگر، مبالغی که در قرارداد تعیین شده را به موقع واریز کنند؛ به عنوان عضو خوش حساب شناخته شده و با توجه به خوش حسابی، امتیاز آن ها رتبه بندی می شود. هر چه افراد عضو تعاونی خوش حساب ‌تر باشند؛ از رتبه بالاتری برخوردار می ‌شوند. از جمله مزایای رتبه بالاتر می ‌توان به انتخاب واحد در طبقات بالاتر اشاره نمود. افرادی که قصد پیش خرید مسکن در منطقه ۲۲ را دارند با وجود تعاونی مسکن چیتگر با خیال راحت ‌تری نسبت به پروژه‌ های شخصی‌ ساز اقدام به خرید می ‌کنند زیرا از سازنده و تحویل واحد خود اطمینان خاطر دارند و قیمت تمام شده واحد را پرداخت می ‌نمایند و نیازی به پرداخت سود به سازنده نیست.

تعاونی‌ های دولتی و خصوصی

با توجه به این‌که منطقه ۲۲ آخرین منطقه تهران و تازه تأسیس است، بخش های دولتی و خصوصی زیادی در این منطقه سرمایه‌گذاری کرده  و علاوه بر کمک به خانوار برای خانه ‌دار شدن، این منطقه را به بهشت سرمایه گذاری تبدیل کرده اند. بیش از ۹۰ درصد پروژه‌ های این منطقه  توسط تعاونی ‌‌های دولتی و شخصی ساخته می شوند. در تعاونی ‌های دولتی اعضای پروژه تعاونی مسکن چیتگر معمولا از ارگان های همان مجموعه خواهند بود و طبق اعلام تعاونی سازنده، می ‌توانند اقدام به نقل و انتقال امتیاز خود کنند.

معرفی تعاونی های مسکن منطقه ۲۲

با توجه به این‌که بیش از ۹۰ درصد پروژه‌ های منطقه ۲۲  توسط  تعاونی ‌ها ساخته شده است، در این مقاله قصد داریم تعدادی از‌ تعاونی مسکن چیتگر که فعال هستند را به شما معرفی نماییم.

تعاونی مسکن بتاجا

تعاونی مسکن بتاجا وابسته به ارتش جمهوری اسلامی است . این تعاونی در سال ۱۳۷۷ با  هدف به کارگیری فناوری، کاهش هزینه، افزایش سرعت در تولید، سودآوری بیشتر و ارتقای کیفیت  پس از ثبت تعاونی خود شروع به فعالیت نمود.  این تعاونی که تا اکنون ۲۱ برج که شامل برج ‌های ارکیده، پامچال، G1 را به مالکان محترم خود تحویل داده و برج ‌های  G4، G3، G2، برج الماس و B3 را نیز در دست ساخت و بهره برداری دارد.

تعاونی مسکن آماد و پشتیبانی سپاه

تعاونی مسکن آماد که زیر نظر سپاه پاسدارن جمهوری اسلامی ایران است در سال ۱۳۸۵ تأسیس گردیده است. سپاه پاسداران که از گذشته تا اکنون کار های ساخت و ساز و عمرانی بسیاری را زیر نظر داشته است ، یکی از خوشنام ترین و بهترین تعاونی مسکن چیتگر بوده و پروژه های آن یکی از فعال ‌ترین پروژه های در حال ساخت در منطقه است و آن را به محلی بسیار امن و مطمئن برای سرمایه گذاری و خانه دار شدن در منطقه ۲۲ تبدیل کرده است. یکی از پروژه ‌های این تعاونی پروژه شهید خرازی است که توسط تعاونی های مختلف سپاه مدیریت شده و به سرعت در حال پیشرفت می باشد.

تعاونی مسکن دندانپزشکان ایران

پروژه دندانپزشکان چیتگر

این تعاونی در سال ۱۳۸۲ در اداره کل تهران به ثبت رسیده است که علاوه بر پروژه های شهرک چیتگر پروژه های دیگری مانند فیروزکوه، نیلوفر ۱، نیلوفر ۲ و امیرکبیر، زیر نظر این تعاونی ساخته شده است . در سال ۹۶ تعاونی مسکن چیتگر دندانپزشکان به عنوان تعاونی برگزیده استان تهران انتخاب گردید. پروژه  الماس در منطقه ۲۲ تهران که متعلق به این تعاونی است، در نزدیکی پارک جنگلی و دریاچه چیتگر واقع شده است و دارای ۴۰ طبقه می باشد.

تعاونی سپاشهر

تعاونی سپاشهر یا به عبارتی بنیاد توسعه و عمران انصار ابنیه شهر یکی از  بهترین‌ های تعاونی مسکن چیتگر است. تعاونی مسکن چیتگر سپاهشهر معروف است که بهترین موقعیت و کم ترین قیمت زمین تراکم را خریداری می‌کند . پس اگر می‌خواهید در منطقه، یک گام از بقیه جلوتر باشید، این تعاونی بهترین گزینه است. تعاونی سپاشهر پروژه هایی مانند برج دیپلامات در شمال دریاچه چیتگر، پروژه برج بانک ملی در محله کوهک و سفیر۱ در شهرک مروارید شهر را در رزومه خود دارد. هم اکنون نیز این تعاونی در حال ساخت پروژه سفیر۲ است که ساخت آن را از سال ۹۸ در قطعه K2 از شهرک مروارید شهر در غرب دریاچه چیتگر و مجاورت شهرک وردآورد آغاز کرده است . یکی دیگر از پروژه های این تعاونی فرشته الهیه ( f7 ,f8 ) در منطقه مروارید شهر می باشد  . این پروژه که در مرحله اسکلت خریداری شده دو گام از مرحله ساخت جلوتر باشد.

تعاونی‌ های معتبر منطقه ۲۲

یکی از نکات حائز اهمیت در زمینه پیش‌خرید مسکن این است که از اعتبار تعاونی‌ ها اطمینان کافی داشته باشید . اعتبار تعاونی ‌ها را می ‌توان بر اساس موقعیت مکانی، تناسب اجزا و عناصر پروژه، اصالت سازنده، نوع قرارداد سازنده با اعضا، پیشرفت فیزیکی پروژه، نوع نقل و انتقال، جایگاه پروژه در بازار در مقایسه با دیگر پروژه ها مورد بررسی و سنجش قرار داد. همچنین زمانی که یک تعاونی زیر نظر ارگان های دولتی فعالیت می‌کند این اطمینان وجود دارد که تمامی اقدامات آن نیز توسط همان ارگان دولتی پیگیری و کنترل خواهد شد. از معتبرترین ‌های تعاونی مسکن چیتگر می ‌توان به  تعاونی هایی نظیر تعاونی ابنیه آکام، تعاونی ابنیه همت، تعاونی مسکن سپاشهر، تعاونی مسکن چیتگر ارتش، تعاونی مسکن آرین سازه، تعاونی مسکن مهر آفرین، تعاونی ابنیه همسا، شرکت تعاونی نامی اریکه پارسیان و تعاونی مسکن منابع انسانی شهرداری تهران اشاره نمود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *